Tamara021
17.12.18,00:28
Zdravim Vas,
chcela by som sa opytat, mam odrobenych min. 20 rokov + niekolko rokov za mna zamestnavatel odvadzal normalne odvody a niekolko minimalne odvody , chcela by som vediet ci by som si mohla doplatit za tieto roky +za roky studia na strednej skole poistenie tak aby som si zvysila vymeriavaci zaklad na ID alebo ci som to mohla urobit iba predtym ako mi uznali id a ci je to nahodou mozne nejako dat presetrit. Mam viacero diagnoz ale bola mi uznana miera invalidity 41% , bola by som velmi vdacna ak by ste mi pomohli pripadne povedali na koho sa mam obratit. Na socialnej poistovni dvakrat ochotny neboli
dakujem velmi pekne a prajem pekny den
veronikasad
17.12.18,04:08
Zvysit vymeriavací základ za obdobie, kedy si mala nízky príjem zo zamestnania, nie je možné. Doplatit najmenej z minimálneho vymeriavacieho zakladu si môžeš obdobie štúdia po roku 2003 a dobu evidencie na uradu prace.
tntckoo
17.12.18,10:37
Ak mate odrobene min. 20 rokov, doplatok sa Vam neoplati. Ak mate aj 50 diagnoz, zial, posudzuje sa ta najhorsia + max 10% za dalsie diagnozy
Tamara021
29.12.18,23:02
Ten posudok diagnoz mam uz hotovy, ked by som chcela doplatit za roky kedy som bola na materskej alebo na urade prace, da sa to ? dakujem
Tamara021
29.12.18,23:05
Kedze som studovala pred 2003 tak sa to doplatit teda neda? iba za tu dobu evidencie na UP? Rozmyslam teraz ci sa mi to oplati doplacat a ci to prehodnotia ked mi uz urcili mieru invalidity aj dochodku