naxmt
18.12.18,08:12
Ahojte, plánujem na pozemku stavať 3 rodinné domy, pozemok je mimo územného plánu a zastavanej časti obce. Mám súhlas starostu a stavebného úradu, musím však podať žiadosť o územné rozhodnutie. Narazil som na problém so stredo slovenskou distribúciou, najbližší elektrický stĺp je 140m od pozemku. SSD mi žiadosť zatiaľ zamietli kvôli kapacite. Moja otázka je či je možné získať súhlas územného rozhodnutia bez prípojky elektriky od SSD? Napríklad keď nie je voda môže byť studňa, keď nie je kanalizácia môže byť žumpa, je mozne aj SSD nahradiť alternatívou aby to stavebným a obecným úradom prešlo? Napríklad elektrocentrály? Dakujem
Chobot
18.12.18,09:54
Dieselová elektrocentrála ti asi neprejde povolením. Môžeš skúsiť vybudovať ostrovný solárny systém, ale z cenového hľadiska neviem, či sa ti vôbec oplatí.

Nuž, nie všade sa dá stavať, kde si človek zmyslí.
ivka70
18.12.18,10:05
a este potom ked uvidi, kolko povoleni treba na ten ostrovny solarny system .... a prejde ho to uplne :)
buchač
18.12.18,10:43
Dieselová elektrocentrála ti asi neprejde povolením.
===========================

V prípade, že na pozemku nemáte elektrickú prípojku, musíte zažiadať o stavebné povolenie alebo vyriešiť zdroj el.energie alternatívnou variantou (napr. Elektrocentrála)

http://www.mobilnydomcek.sk/clanky/stavebne-povolenie-a-europska-norma/
-----------------------------------------------

https://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,14183.0.html
besttracker
20.12.18,10:43
a vybudovat pripojku /napojit sa inde ide / nejde? som videl tahat vedenie aj 1 km ,resp. urobit na papiery projekt a riesit to potom.... lebo neviem je elektro pripojka povinna ? zmenit projekt domu bez elektriky :-) a elektricka pripojka sa da dorobit ako jednoducha stavba potom ... :-) neviem teoreticky ked do projektu domu nedas elektricke veci,nepotrebujes ani elektriku k zivotu :-)
bodliak
20.12.18,12:25
Ide to, ale tá cena ...
besttracker
20.12.18,20:59
ak dobre citam vsetko ide pre 3 domy ,tak cena /3 :-) bez elektr. energie nemaju pozemky ziadnu hodnotu....