stanka613
22.08.06,06:35
8 augusta mi nastupil zamestnanec do PP ktorý mal do 4 augusta PZ u iného zamestnanca u ktorého si uplatnoval nezdanitelnu cast základu dane na danovníka, neuplatnuje si dan,bonus za dieta.
Chcela by som sa spytat ktoré kolonky vo vyhlasení mam vyplnit a dat mu podpisat
Zita4
22.08.06,04:44
Vyhlásenie si má vypísať sám ;) . Nemôže si za august uplatniť nezdaniteľnú časť, daj mu vyhlásenie podpísať až od septembra. DB si môže uplatniť za celý rok pri ročnom zúčtovaní dane.
DanielaSL
22.08.06,04:45
Tak ak mal aj na augustové dni uplatnenú odpočitateľnú položku u predchádzajúceho zamestnávateľa, tak mu daj Vyhlásenie podpísať s dátumom od 1.9. Vypíše údaje o sebe poprípade o manželke, zaškrtne , že si uplatňuje nezdaniteľnú časť, treba sa popýtať a zaškrtnúť v časti II. či nie je dôchodca a podpíše ti to s dátumom 1.9.
stanka613
22.08.06,04:49
to všetko viem ale na co sluzia casti III,IV nemaju sa tam vypisat zmeny ktré nastali pocas augusta
DanielaSL
22.08.06,04:59
Tam si vpisuješ pri ukončení PP resp.pri zmenách. Napr. pri narodení dieťaťa. Tam si vpíše jeho mzdárka z predchádzajúceho zamestnania do časti IV, že zmena nastala ku 4.8. a poslednýkrát si uplatnil odpočitateľnú za august. Ja robím tak, keď mi v takomto termíne odchádza zamestnanec , že mu už nedám na august nezdaniteľnú časť , ale len na júl, tam to zapíšem , jeho upozorním, že si môže tým pádom požiadať za august u nového zamestnávateľa.No a nechám mu to podpísať.
jales
23.08.06,06:34
Keď už je debata o vyhlásení k dani, chcem sa spýtať, či časť IV. a V. máte ypísanú u všetkých zamestnancov, ktorí končia pracovný pomer. Moja známa mala kontrolu z DÚ a chceli to mať u všetkých zamestnancov vypísané a podpísané. Nemáte s tým niekto skúsenosti. Ako to riešite u ľudí, ktorí ukončia pracovný pomer a odídu do zahraničia bez toho aby sa unúvali vybaviť si vo firme náležitosti. Je ich stále viac.

Jales
jankasm
23.08.06,06:45
Keď už je debata o vyhlásení k dani, chcem sa spýtať, či časť IV. a V. máte ypísanú u všetkých zamestnancov, ktorí končia pracovný pomer. Moja známa mala kontrolu z DÚ a chceli to mať u všetkých zamestnancov vypísané a podpísané. Nemáte s tým niekto skúsenosti. Ako to riešite u ľudí, ktorí ukončia pracovný pomer a odídu do zahraničia bez toho aby sa unúvali vybaviť si vo firme náležitosti. Je ich stále viac.

Jales

Ja to vypisujem všetkým čo skončia a buď ich podpíšem ja alebo napíšem pozn. že je odcestovaný alebo nezastihnuteľný. Kontrolu som však na to ešte nemala, takže neviem, či by to prešlo.
katkaj
23.08.06,06:55
Keď už je debata o vyhlásení k dani, chcem sa spýtať, či časť IV. a V. máte ypísanú u všetkých zamestnancov, ktorí končia pracovný pomer. Moja známa mala kontrolu z DÚ a chceli to mať u všetkých zamestnancov vypísané a podpísané. Nemáte s tým niekto skúsenosti. Ako to riešite u ľudí, ktorí ukončia pracovný pomer a odídu do zahraničia bez toho aby sa unúvali vybaviť si vo firme náležitosti. Je ich stále viac.

Jales

Myslím,že ten podpis nebude nikto študovať ;) Ja na to tiež občas pri tých všetkých povinnostiach zabudnem tak to podpíšem za nich. ;)

mimotemy Aj keď si myslím že pre DÚ by mali byť dôležitejšie iné veci mimotemy