ecuch
22.08.06,06:49
Firma poskytuje závodné stravovanie vo vlastnej jedálni. Vo firme sa pracuje na tri zmeny. V tej tretej - nočnej - nebolo o stravu záujem - teda z cca 90 zamestnancov pracujúcich v nočnej zmene mali záujem stravovať sa v noci len cca traja. Takže firma prestala v noci variť. Lenže to je zas porušenie ustanovení ZP. Riešenie by bolo - poskytovať finančný príspevok. Ale to ho samozrejme budú chcieť poberať všetci, aj tí, ktorí pôvodne o stravu v noci absolútne nejavili záujem. Dá sa situácia nejako riešiť iným spôsobom?
azuz
22.08.06,05:07
Povinnosť zabezpečiť stravovanie platí na všetkých zamestnancov, teda aj na tých ktorí o to nemajú záujem. Ak je splnená podmienka §152 ods. 4 nevidím problém v tom, že finančný príspevok dostanú aj zamestnanci, ktorí o stravovanie nemajú záujem. Tento finančný príspevok sa im musí zdaniť! Ďalšou možnosťou je poskutnutie stravných lístkov (Vaša stravovacia a pod.).
Pozri aj tému "Zamestnanec nechce stravné lístky".
Tita
14.10.06,10:06
Povinnosť zabezpečiť stravovanie platí na všetkých zamestnancov, teda aj na tých ktorí o to nemajú záujem. Ak je splnená podmienka §152 ods. 4 nevidím problém v tom, že finančný príspevok dostanú aj zamestnanci, ktorí o stravovanie nemajú záujem. Tento finančný príspevok sa im musí zdaniť! Ďalšou možnosťou je poskutnutie stravných lístkov (Vaša stravovacia a pod.).
Pozri aj tému "Zamestnanec nechce stravné lístky".
Ohľadom finančného príspevku na stravu mám aj ja jednu doplňujucu otazku:

zamestnavateľ v mojom prípade poskytuje fin.prispevok v hodnote 50,-/deň
mzdy som robila len ručne...a som nemala istotu ..nahodila som vyplaty do programu Olymp, ako príspevok na stravu zdanený....a program ho zaratal do Hrubej mzdy, cize sa premietol do danoveho zakladu a zdanil vramci nej....ale odvodov sa netykal.
...od 1.9.2005 tusim...sa vsak zacal premietat aj do odvodov,ale len pre zdravotné odvody bral program do uvahy HMvratane prispevku na stravu..
je to spravne??? alebo tento prispevok ide len do danoveho zakladu a odvody su ratane bez neho normalne z hrubej mzdy..uz som z toho dost popletena..

velmi surne potrebujem odpoved,dik