kacenad1
20.12.18,07:55
Dobrý deň, synovi sa stal školský úraz na hodine telesnej výchovy, skákali do dialky a on si to mimo dráhy skúšal na tráve, pošmykol sa, spadol a zlomil si ruku, škola má iba úrazové poistenie z ktorého nám bola vyplatená čiastka. Môžme žiadať odškodnenie od školy? musí to byť registrovaný úraz alebo aj neregistrovaný? stalo sa mu to vo štvrtok, v piatok sme boli u lekára a v pondelok išiel do školy, čiže bol doma 3 dni, či víkend sa do toho neráta?čítala som že odškodniť by mala škola každý úraz.škola vraj poistku na zodpovednosť za škodu nemá.ako máme postupovať?
ivka70
20.12.18,07:23
pocitaju sa dni, ktore vymeskal zo skoly kvoli urazu, nie kalendarne dni
ivka70
20.12.18,07:30
co si predstavujes pod odskodnenim, aky rozdiel oproti tomu ,co vam bolo vyplatene?
JAJA11
20.12.18,07:34
škola má podľa mňa uzatvorené úrazové poistenie za účelom, aby v takomto prípade nemusela platiť odškodné zo svojich peňazí ..... ak nemá v poistke dohodnutú spoluúčasť, už by nemala platiť za úraz Vášho syna .....
Ak si myslíte, že Vám vyplatili malú sumu, treba sa obrátiť pravdepodobne na poisťovňu .....
sosak
20.12.18,09:34
Stalo sa to na škole kde pracuješ?
sosak
20.12.18,09:48
A povedz mi čo ešte chceš? Aká škoda sa stala? Predsa odškodnenie za úraz syna, mimochodom si ho privodil vlastným pričinením, pretože učiteľ mu nekázal skákať mimo doskočišťa kde je piesok, si dostala a finito.
buchač
20.12.18,18:25
on si to mimo dráhy skúšal na tráve, pošmykol sa, spadol a zlomil si ruku,
Môžme žiadať odškodnenie od školy?
=========================
Hm...mladý robil to, čo nemal....a ešte škola by mala platiť ?
To by sa aj učitelia mali poistiť a to na dosť vysoké čiastky.
Lebo decká nepočúvajú (kvalitná výchova na spôsob amerických vzorov), no potom sa rodičia súdia až do het....
Choré a zvrátené myslenie.

...apropó...je syn poistený, dali ste ho (rodičia) poistiť ?
Nuž chyba...a veľká.
kacenad1
20.12.18,18:36