Irek
20.12.18,09:48
Konatel bez naroku na odmeny, ktory nie je zamestnancom s.r.o. vyuziva sukromne auto (konatel je vlastnikom auta) na sluzobne ucely do augusta 2018. Po tomto termine kupi auto na firmu, ktore zacne vylucne pouzivat na sluz. ucely. Tu si uplatnuje 80% z PHM a 100% z ost. nakladov, nevedie knihu jazd.
OTAZKA:
Ako spravne dostanem do uctovnictva naklady za pouzivanie sukr. vozidla do augusta 2018?
mondes
20.12.18,09:02
Konateľ si urobí CP, kde vyúčtuje jazdu, preplatíš mu PHM podľa spotreby a odjazdených km + základná náhrada za odjazdený km+ prípadná "diéta".......
popri cesťáku bude doklad o tankovaní.
Irek
20.12.18,09:10
Dakujem. CP musi byt pri kazdej jazde? Nestaci kniha jazd? Auto sa vyuzivalo casto a pravidelne. Diety, ani ine nahrady riesit nebudem (teda okrem dane z mot.vozidiel), len PHM a zakl. nahradu ze odjazdeny km.
mondes
20.12.18,09:11
Áno, pri každej PC je potrebné vystaviť CP.
jslancik
20.12.18,10:34
Účtovníčku, ktorá nepozná inštitúciu cestovného príkazu, by mali poslať robiť za pás, nie účtovníctvo. Ako nič v zlom. Ale čo ešte nevie?
Irek
20.12.18,10:48
Uctovnicku som este nekontaktovala, takze nerozumiem preco tu takto reagujete. Som uplne nova osoba na "poli podnikania" a kedze som na internete nasla viac protichodnych informacii, chcela som sa tu poradit s niekym, kto ma viac skusenosti.
jslancik
20.12.18,15:58
takže s poradou máš bližší vzťah ako s vlastnou účtovníčkou? kill me now...