nomacik
20.12.18,09:52
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o pomoc. Ak je vyplatený zamestnancovi (študent) príspevok na úhradu štúdia, započítava sa tento príjem na výpočet priemerného zárobku (priemerka pri dovolenke)? ďakujem
ivka70
20.12.18,09:12
prispevok na studium vyplateny na zaklade coho? je to len forma specialnej premie do hrubej mzdy alebo ide o prispevok na zaklade nejakeho zakona a nedani sa?
nomacik
20.12.18,09:30
práveže upresnenie nemám zatiaľ, ale predpokladám, že nejde o špeciálnu prémiu, skôr nejaký príspevok, ktorý sa zdaňuje. Študent si uhradí štúdium a potom zamestnávateľ mu to preplatí. Takéto mám zatiaľ informácie.
ivka70
20.12.18,09:35
Potom tazko odpovedat na tvoju otazku.
Zisti ,ci maju uzavretu zmluvu o dalsom vzdelavani a ci to zamestnavatel plati studentovi na zaklade zmluvy (potom by to mohlo byt uctovane ako skolenie a cez mzdy by to preslo len v cistom ako vydaj z pokladne) alebo to dava zamestnavatel ako prispevok k hrubej mzde, potom je to specialna premia a z toho idu odvodu, dan a pocita sa to do hrubej mzdy - teda aj do priemeru.
nomacik
20.12.18,09:43
Prezistím. Takže, ak by to nebolo na základe zmluvy, ale ako príspevok, tak to vstúpi do hrubého príjmu a ide to do priemeru. To ma prekvapilo, myslela som, že to pôjde mimo. ďakujem veľmi za pomoc a radu.
veronikasad
20.12.18,09:58
Ma so zamestnavatelom uzatvorenú dohodu o zotrvani v pracovnom pomere po ukonceni studia? Preplaca mu studijne volno?
nomacik
20.12.18,10:04
Práve im píšem, nech mi dajú podrobnosti. Ak by to bolo na základe dohody o zotrvaní v PP, tak to je zdaniteľný príjem, však? Tak potom aj do priemerky? už som z toho dosť zmätená. ďakujem