ATANAS12
21.12.18,17:09
Zdravičko. Neviete niekto,či sa da modem/router TP-LINK TD-W8961NB určeny na telefonnu linku zapojiť aj ako pristupovi bod na vonkajšiu antenu?

Zlucene z inej otazky:
Na komine mam mikrovlnku a kabel z nej ide na poval do modemu Wline W3000G. Tento mi vypaduje a chcel by som ho nahradiť novim TD-W8961NB. Ale neviem či sa da použiť, lebo ten sa zapaja cez telefonnu linku do konektora RJ11 na TD-W8961NB. Kabel z mikrovlnky ma konektor okruhly. TD-W8961NB ma dva odoberatelne antenky asi na WIFI. Neviem či sa neda TD-W8961NB nejako prepnuť do ineho režimu a kde by so potom zapojil kabel z mikrovlnky. Telefonnu linku nemam vôbec.
mr.dred
22.12.18,20:51
Pokiaľ myslíš vonkajšou anténou zariadenie na bezdrôtové pripojenie k internetu (tzv mikrovlnka) tak určite sa dá (teda pokiaľ má "anténa" zhodný konektor RJ45). Na TP-Linku potom použiješ jeden vstup LAN, ako vstup internetu a ostatné LAN fungujú ako switch - káblové spojenie s ďaľšími zariadeniami + po zapnutí WiFi funguje ako bezdrôtový prístupový bod.
Ináč firma od providera, čo ti anténu namontuje si s pripojením a nastavením určite poradí.
sosak
23.12.18,14:57
ATANAS12
Kabel z mikrovlnky ma konektor okruhly.
-----------------------------------------------------------------
Konektor, ktorý je okrúhly vylučuje použitie TP-LINK TD-W8961NB na tento účel. Jedine, keby si našiel nejakú redukciu, ale pretože neviem, aký okrúhly konektor ide z mikrovlnky tak sa nedá presne vyjadriť.
sosak
23.12.18,15:08
Odfotografuj modem Wline W3000G zo zadnej strany a kábel z mikrovlnky s konektorom
misoft
23.12.18,18:49
TD-W8961NB - sa dá prepnúť do režimu repeater, alebo ako AP (Access Poin).
Ale NEDOKÁŽE prijímať širokopásmový internet od poskytovateľa!!
Tie anténky sú tam preto, lebo sám má v sebe WiFi modul pre širokopásmovú domácu sieť, alebo pre vysielanie a prijímanie WiFi signálu ako repeater, AP.

Výsledok je - je to ADSL+2 modem s routerom. Signál do neho ide po metalickej ADSL linke (telefonická) - inak ho tam nedostaneš.
Dodkoo
23.12.18,18:59
Možno by bolo lepšie vonkajšiu anténu + nefunkčný router nahradiť jedným zariadením napríklad NanoStation Loco M2. Ale tieto veci by mal skôr riešiť poskytovateľ netu a vymeniť automaticky ak ich dodal a už nefungujú dobre.
misoft
23.12.18,19:08
Dobré riešenie.
bodliak
23.12.18,22:13
"Kabel z mikrovlnky ma konektor okruhly." - dred, videl si okrúhly RJ45 ?
To je SMA.
Takže s tvojou odpoveďou nesúhlasím.
bodliak
23.12.18,22:17
Na komíne je len anténa, dole ide koaxom do SMA konektora...
mr.dred
24.12.18,08:55
Pán bodliak - ani ja teraz nesúhlasím...ale prvá jeho otázka bola chudobná na informácie a doplnená deň po mojej reakcii.

Samozrejme že okrúhli konektor RJ45 neexistuje,
ale existuje "mikrovlnka" s výstupom LAN ( RJ45). Majú to tak svokrovci na činžáku.
bodliak
24.12.18,09:06
že "okrúhli"... Aspoň vieme, s kým si píšeme.
mr.dred
24.12.18,09:53
Ďaľší učiteľ pravopisu ako Sender ? Alebo jeden pod dvoma nickmi ???
Druhý krát napíšem OKRÚHLIAK :-))
Veselé sviatky prajem .
bodliak
24.12.18,10:29
Aj Tebe.