Ivo7777
22.12.18,22:37
Na stenu som po natiahnuti sietky z lepidlom chcel dat stuk,pred tym som to napenetroval,tu zacal problem,stuk mi nechcel schnut,naniesol som ho o 12:00 a ani o 17 :00 sa s tym nedalo pracovat,moze byt problem v tom ze som to napenetroval alebo v teplote podkladu,v dome sa nebyva cize ani netopi pravidelne
Ivo7777
22.12.18,21:51
V den ked som to robil som topil od rana,takze problem nehladat v penetrovani?Je vobec treba penetrovat podklad pod stukom ked sa jedna o lepidlo?
Ivo7777
22.12.18,22:18
Dakujem za odpoved,tak skusim bez penetracie a zatopim viac dni pred tym
Ivo7777
22.12.18,22:34
V lete tam chcem uz byvat
jslancik
23.12.18,08:00
že si "topil" je veľmi relatívny pojem. ja som tiež robil podobné veci v zime, tiež sa "topilo". v miestnosti bolo až 15°C a večer o ôsmej som natiahol a ráno o deviatej som zdrhol z roboty zapucovať :D to boli časy...

obdobie zimy bez príslušnej teploty, vetrania a s následnou vysokou vlhkosťou vzduchu a studenými stenami nie je vhodné na takéto práce. resp. treba tomu prispôsobiť pracovný postup.

mimochodom, penetrovať lepidlo je vrcholne nevhodné. múdrejší výrobcovia to aj výslovne uvádzajú. zas to netreba preháňať...

výhoda lepidla je tá, že následne omietka rovnomerne schne, lebo o. i. lepidlo pekne vpije vodu z omietky. nie ako stará omietka s prípadnou mastnou farbou. na ňu chytí dobre lepidlo a naň zas omietka/stierka/štuk. keď na lepidlo naondíš penetrák, tak jedna jeho výhoda bude anulovaná.