257
27.12.18,19:14
Dobrý večer,. Rada by som poznala odpoveď aspoň na niektoré moje otázky v súvislosti s kúpou domu a prípadnými dedičmi môjho partnera.
Ideme kupovať dom, ktorého budem polovičnou majiteľkou a druhou bude mamina môjho partnera, s ktorým som už 7 rokov v šťastnom vzťahu. Môj partner nebol nikdy ženatý a nemá žiadne deti. Má len sestru, ktorá má 2 deti.Dočítala som sa, že v prípade jeho smrti bude dediť jeho mama, ak bude žiť, inak sestra s deťmi. No pred tým by mala družka . . . neviem však za akých podmienok. Ide mi len o to, že by som to rada ošetrila tak, aby ani jeden z nás v prípade smrti toho druhého nemusel dom predávať na staré kolená a vyplácať dedičov. Sme 50nici a radi by sme náš život šťastne dožili v dome, ktorý sme si vybrali. Ako to zabezpečiť, aby sa dom dedil až potom, keď dožijeme obaja ? Budem vďačná za každú reakciu, ktorá ma niekam nanaviguje.
misoft
27.12.18,18:23
Upresni: ta 2.polovica - na koho bude písaná? Na jeho matku, alebo na neho? Ak na jeho matku, tak v prípade jeho smrti nebude čo dediť.
Dáša_
27.12.18,18:26
no keď bude majiteľkou polovičky domu skoro svokra, tak keď zomrie tvoj partner, ty nemáš čo dediť.