v.tok
28.12.18,09:05
Tweety
28.12.18,08:36
Žiaden zákon neprikazuje používanie pečiatky. Je teda jedno, aké miesto tam uvedieš.
bodliak
28.12.18,09:49
Obyčajná pečiatka je sada často používaných údajov, ktoré by si inak musel prácne stále dookola a často vypisovať. To len byrokrati z toho spravili modlu.

Iba guľatá pečiatka je dôležitá vec ...
Tweety
28.12.18,09:52
Áno, okruhlu nemá len tak hocikto.
Žabinka
28.12.18,10:45
ako píše tweety..
ale všímla som si, že jeden môj obchodný partner má na pečiatke:

názov firmy
sídlo podľa OR
IČO
SK číslo
telefón
prev.: iná adresa
pavol54
28.12.18,11:30
guľatá je najmä na guľatý papier -okrúhlu môžeš používať aj na hárku
misoft
28.12.18,14:30
Niekedy je aj taká okrúhla pečiatka dôležitá ako hasičské razítko....
Máš ju síce na papieri, ale tvoje problémy to neuhasí.... stačí sledovať, koľkí majú lajstra s dôležitými razítkami od vrchu až dole a predsa sú im h0vn0 platné....
jslancik
28.12.18,15:39
tiež som dakedy mal a musel používať takú pečiatku s dvoma adresami a všetkými údajmi. lebo účtovníčka sa išla pototo, keby to na faktúre nebolo... stará škola... možno mali blbú audítorku.
Verwest
30.12.18,09:00
moja skúsenosť: dával som faktúry bez pečiatky a podpisu lebo viem, že to tam nemusím mať, ale jednoducho každý druhý sa na to pýtal prečo to tam nie je alebo ešte pred vystavením faktútry mi vraveli, že opečiatkovanú a podpísanú faktúru pošlite tam a tam....prestalo ma to baviť, spravil som si "pečiatku" v Skicári, rovno som ju hodil do systému cez ktorý robím faktúry a bolo po probléme :D :D všetci sú zrazu spokojní :D

A aby som odpovedal trochu viac k položenej otázke...Uviedol som tam údaje s OR, čiže názov, adresa, ičo, dič a ešte som tam doplnil tel. č.
misoft
30.12.18,09:10
A pokiaľ by šiel s dobou - môže do faktúr zakomponovať QR code, existuje X aplikácií aj na mobily, ktoré QR kód prečítajú. Do nich sa dajú vložiť viaceré údaje, i tie povinné, ako aj doplnkové.
Príklad:
bodliak
30.12.18,11:10
Načo písmenká... A aj obsah FA sa tam zmestí, ... takže môžeme posielať iba QR kód. Je to iná, navyše strojovo čitateľná forma zápisu.