predajbytu
28.12.18,22:33
Dobry den,
v buducnosti budem pracovat ako SZCO (fotografovanie, it sluzby, servis aut). Vlastnim byt cely 100% iba mojou osobou, pouzivam ho na byvanie s manzelkou a jednym dietatom. Byt by som chcel prenajat od RC [rodne cislo] pre SZCO. Podla mojich zisteni RC a SZCO je ta ista osoba a teda nie je mozne si ho prenajat sam sebe. Akym sposobom si mozem zaradit byt do nakladov, ked moja podnikatelska cinnost sa vykonava z bytu?
veronikasad
28.12.18,22:03
O aku cinnost ide? Byt pouzivas aj na byvanie?
predajbytu
28.12.18,23:16
doplnil som do otazky
veronikasad
28.12.18,23:22
Nie je možné fakturovat prenajom sam sebe (ide o tu istú fyzicku osobu). Do VOZD si môžeš dat iba pomernu cast prevadzkovych nakladov bytu, ktore vznikli vyuzivanim na podnikanie. Nezabudni na oznamovaciu povinnosť voci mestskemu uradu-zmena ucelu využitia bytu, (vyssia sadzba dane z nehnuteľností)
avalik
29.12.18,06:07
Na to potrebujes kolaudacne rozhodnutie o zmene ucelu stavby, ak chces pouzivat napr. jednu izbu na podnikanie a zvysok na byvanie, tak si dobre spocitaj ci sa ti to kvoli par euram oplati, vratane straty sukromia v pripade roznych kontrol prevadzky.
Na servis aut aj tak potrebujes ine vhodne priestory, predpokladam, ze susedia ti suhlas nedaju, ak byvas v panekaku.
sosak
29.12.18,06:12
V tom byte ako servisuješ autá?