mondes
29.12.18,13:34
Prosím Vás, milých mzdárov a tých, čo sa rozumejú mzdám o radu. Vo firme pracujú zamestnanci ako vodiči nákl. áut. Dodávajú betón, rozvážajú materiál. Nebudem tu písať, akú mzdu mali vyplácanú doteraz, pretože to podľa mňa vôbec nebolo správne. Keďže ide nový rok a budú sa robiť dodatky ku prac. zmluvám, rada by som od Vás chcela nadobudnúť poznatky o tom, koľko by mal takýto vodič mať minimálnu mzdu. Podľa mňa by mal byť aspoň v 2. stupni náročnosti práce. Ale, aby ste boli v obraze. Ide o firmu na výrobu betónu. Takže v lete robia aj 10 hod. denne (nie každý deň). Tu im patria samozrejme nadčasy. Ale v zime naopak od toho decembra do februára nasl. roku nie je vôbec čo robiť, takže aj to minimum je pre zamestnávateľa veľa. Prosím Vás, ako by ste vyplácali takýchto zamestnancov? Akú formu mzdy im stanoviť do prac. zmluvy? Ide mi o to, aby zamestnanec nebol ukrátený, no na druhej strane ako to poriešiť v zime, keď zamestnávateľ nemá pre nich prácu. Vo firme je ustanovený 40 hod. prac. čas, 5 dni v týždni. Víkendy voľné. Ďakujem Vám veľmi pekne za rady.
avalik
29.12.18,12:57
https://www.istp.sk/karta-zamestnania/100404/vodic-specialneho-nakladneho-motoroveho-vozidla

konto pracovného času, základ 2. stupeň + prémie na základe hodnotiteľných a merateľných ukazovateľov
mondes
29.12.18,13:10
Ďakujem veľmi pekne. Predpokladám, že v zime musí zamestnávateľ ten základ vyplatiť, však? Je jedno, že nemá pre nich prácu...... A tie prémie im môže v lete dávať každý mesiac?
P.S. Čo si chcela poukázať tým linkom? Otvorí sa mi len hlavná stránka ISTP a ponuky práce vodiča. Nič viac.
avalik
29.12.18,15:36
v linku mas priemerne mzdy vodica specialneho nakladneho vozidla,
v internej smernici je potrebne urcit napr. % trzieb, dochadzka a ine meratelne a honotitelne ukazovatele/kriteria na zaklade ktorych budu priznavane premie/bonusy ... v zmluve bude uvedene napr. premie/bonus hodnotitelny od 0 do 150 €, premie/bonus meratelny od 0 do 200 € ...

v ZP si nastuduj konto pracovneho casu a aj prekazky ma strane zamestnavatela