Zlati
22.08.06,08:21
Dobrý deň
musí zamestnávateľ viesť dochádzku zamestnancov ručne, alebo stačí počítačová forma? Denne sa zapisovať do počítača a musí sa po ukončení mesiaca vytlačiť šichtovnica a dať ju podpísať zamestnancom? Alebo stačí keď je to uchované v počítači v programe mzdy. V prípade kontroly čo kontrolujú - ručnú dochádzku alebo dochádzku nahodenú v programe mzdy?

Prosím ešte o radu
Zamestnanci chodia na pravidelnú lekársku prehliadku každé 2 roky. V prípade, že má zamest. nad 50.rokov je nutná každý rok? Kde by som sa o tom dočítala?V zákone o verejnom zdravotníctve v § 19 mi to nie je celkom jasné.

Dopredu ďakujem
Zlati
22.08.06,10:44
Neporadí nikto?
sojana
22.08.06,11:22
U nás vedieme evidenciu dochádzky v papierovej forme. Takisto ju archivujeme spolu s ostatnými mzdovými záležitosťami.:o
dana9
22.08.06,11:31
Prosím ešte o radu
Zamestnanci chodia na pravidelnú lekársku prehliadku každé 2 roky. V prípade, že má zamest. nad 50.rokov je nutná každý rok? Kde by som sa o tom dočítala?V zákone o verejnom zdravotníctve v § 19 mi to nie je celkom jasné.

Dopredu ďakujem

Nejde náhodou o vodičov? To je upravené v § 6 vyhlášky č. 164/1997 Z. z. o zdravotnej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla. (resp. treba skontrolovať, možno už bola nahradená novu vyhláškou, ale povinnosť ako taká sa mi zdá zostala)
Vodiči motorových vozidiel, ktorí
• vykonávajú činnosť vedenia vozidla v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu,
• majú vedenie vozidla v predmete podnikania na základe osobitného oprávnenia,
• sú vodičmi motorových vozidiel skupiny D,
• sú vodičmi motorových vozidiel, ktorých celková hmotnosť prevyšuje 7 500 kg,
• sú vodičmi nákladných automobilov s prípojným vozidlom a
• sú vodičmi vozidiel so zvláštnymi výstražnými znameniami,

sa podrobujú vstupnej lekárskej prehliadke a psychologickému vyšetreniu pred ich pracovným zaradením a potom • pravidelným lekárskym prehliadkam každé dva roky, po dosiahnutí veku 50 rokov každý rok a
• pravidelným psychologickým vyšetreniam každých päť rokov,
po dosiahnutí veku 50 rokov každé dva roky.
Dana:)
VERONIKA6
22.08.06,11:43
Dobrý deň
musí zamestnávateľ viesť dochádzku zamestnancov ručne, alebo stačí počítačová forma? Denne sa zapisovať do počítača a musí sa po ukončení mesiaca vytlačiť šichtovnica a dať ju podpísať zamestnancom? Alebo stačí keď je to uchované v počítači v programe mzdy. V prípade kontroly čo kontrolujú - ručnú dochádzku alebo dochádzku nahodenú v programe mzdy?

Prosím ešte o radu
Zamestnanci chodia na pravidelnú lekársku prehliadku každé 2 roky. V prípade, že má zamest. nad 50.rokov je nutná každý rok? Kde by som sa o tom dočítala?V zákone o verejnom zdravotníctve v § 19 mi to nie je celkom jasné.

Dopredu ďakujem
Evidenciu dochádzky vedieme v papierovej forme, príchod a odchod si pracovníci potvrdzujú svojim podpisom. Sme stavebná firma a na stavbách robí evidenciu pracovníkov stavbyvedúci, poznačením hodín v smenovke.
Smenovka sa prikladá k podkladom k výplate.