ancikak88
29.12.18,18:00
Dobrý deň, robím v kaviarni, kde pracovný čas je od 7.00 do 22.00 a piatok, sobotu od 7.00 do 24.00. Niekedy robím dva, niekedy tri dni za sebou a potom tak isto mám volno. Ľudia sú celý deň nepretržite a na prevádzke sme traja. Momentalne som odrobila tri dni za sebou: stredu 26.decembra (sviatok), štvrtok a piatok, t.j. dvakrát 15h a raz 17h. Piatok som si sadla na 10 minú, lebo som malabolestia šéf mi zavolal na telefón, že nemám čo sedieť, lebo robota nie je porobená ami vyhrážal s prepustením. Aj obed si dáme postojačky v kuchyni. Chcem sa spýtať aké mám právo alebo možnosti na oddych pri takomto pracovnom čase? Ďakujem
avalik
29.12.18,17:31
čítaj hlavne tretiu časť zákonníka práce https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2001/311/20180501#predpis.cast-tretia

upozorni zamestnávateľa na max. prac. čas - 12 hodín v priebehu 24 hodín a prestávky v práci, prestávky v práci sa nezapočítavajú do odpracovaného času

môžeš dať podnet na kontrolu na Inšpektorát práce, to ti ale prestávku nezabezpečí

odporúčam začať si hľadať prácu u iného zamestnávateľa
vulxy
30.12.18,07:20
to uz musis zarabat desne peniaze ked robis ako otrok 15-17 hod...len ci sa to dlhodobo vyplati....
ancikak88
30.12.18,07:29
Jasné, 650 v hrubom + prepitné, tak.mi to vychádza cca na 1000€ mesacne v cistom
buchač
30.12.18,07:49
Máš právo mlčať a drieť jak kôň na majiteľa firmy...pána podnikateľa.
Predpokladám, že Vianoce trávil niekde v teple...a na Silvestra sa pôjde ožrať na hory.
================
avalik
odporúčam začať si hľadať prácu u iného zamestnávateľa
------------------------
Odporúčanie je vcelku dobré, což o to...už len nájsť takého, čo bude dodržiavať tie zákony.
================
vulxy
desne peniaze
------------------------
Desné jak oči...šak minimálna mzda ja desná.



P.S.:
...a včul si sadni a predstav si, že ako je to asi v reštike.
Tam sa nemajú čas ani len najesť...
vulxy
30.12.18,07:55
velmi vyhodne podmienky..tak to by som nemal az taky strach z prepustenia...ked ti praca nesedi odid , nezuri ziadna kriza a praca sa hlada pomerne lahko
mareko
30.12.18,08:12
vulxy ... skús hľadať prácu napríklad v Martine a zmeníš radikálne názor :( nie je mesto, ako mesto. V niektorých lokalitách nenájdeš poriadnu prácu ani čo si nohy po lakte zoderieš ;) To však neznamená, že nesúhlasím s tým, aby si kočka hľadala prácu a nie otročinu.
marleau
30.12.18,09:05
šéfovi by som povedal, že odídem aj sám, on zmäkne
sosak
30.12.18,10:48
Inak je scestné sa pýtať na čo máš nárok. Na pozícii čašníčka v kaviarni to tak chodí. Mala si silno zidealizovanú predstavu o charaktere tejto práce pred nástupom. Čašníčky majú silno zaťažené dolné končatiny, pretože behajú po placi od začiatku do konca pracovnej doby. Kŕčové žily na nohách a bolesti, to je taký bonus tejto práce a večne nespokojný majiteľ kaviarne, ktorý cez kamerový systém pozoruje svojich zamestnancov aj z domu cez internet a kdekoľvek sa nachádza cez mobilný telefón. Preto ti telefonoval, že nemáš sedieť.
Najlepšie je pre teba hľadať si inú prácu, nie čašníčku, pretože ti zjavne nevyhovuje.
besttracker
30.12.18,18:04
oslov Inšpektorát práce a pozvi ich na oficialnu kontrolu zamestnavatela.. ... :-) po ich navsteve hned si mozes hladat novu pracu :-) pokuty zruinovali nejeden podnik .... :-)