besttracker
29.12.18,20:50
Ahojte

potreboval by som urobit vnutorný odliatok nepravidelneho 6-uholnika(vnutorny odliatok v podstate rury )
teda mam ocelovy profil zvlastneho tvaru a potreboval by som urobit vnutorny odliatok v podstate rury aby som ho mohol poslat firme na vyrobu ocelovych profilou aby mi to zvarila a aby tato nova ,,rura,, pasovala - sa dala nasunut/vopchat do tej mojej povodnej...s prestnostou na +- 5 mm zmerat je to problem lebo sa to zuzuje,a chyba znamena vyhodenych nejakych 1000 eur....
s cim by sa dalo urobit takyto odliatok ?
uvazoval som purpenou ale neviem ci to potom dostanem z toho oceloveho profilu...
Diky za rady...
ivka70
29.12.18,19:56
Ohybnu formu mozes vyrobit zo silikonu, tu by si z tej rury dostal. Ci to splni ucel, musis uz posudit ty.
buchač
29.12.18,20:21
Veľa záleží od určitých okolností.
Ak je to niečo väčších rozmerov, tak o silikone, vosku alebo pur peny ani nemá význam uvažovať.

Pointu výroby odliatku hľadaj v tomto videu.

https://www.youtube.com/watch?v=IYZOTt9zTv0&list=PLD2A7F5FD2D3C3088
sosak
29.12.18,21:11
Aká je dlžka tej rúry?
vulxy
30.12.18,08:12
nenapisal si aka velkost odliatku??? mozes pouzit zivicu,da sa kupit kilo za cca 15€ +- ...pred odlievanim riadne namastit vnutro aby si to vedel stade aj vytiahnut a zivicu davaj do balonu,sprcgumy potom napchaj do sesthranu alebo uz podla okolnosti...myslim si ze presnost,toleranciu +-5mm dokazes aj obycajnou pur penou,maltou,betonom...
buchač
30.12.18,08:20
dokazes aj obycajnou pur penou,maltou,betonom...
==================
Máš to overené/odskúšané vlastným odliatkom ?
vulxy
30.12.18,08:43
ano aj nie...neviem co chce odlievat ,ked potrebujem otlacok niecoho vnutorneho alebo pod.s oblubou pouzivam montaznu penu ,konkretne sa mi najviac z nich pozdava ceresit c10...nikdy som nemeral presnost na mm ale podla oka je odliatok perfektny ,ja pre seba som nepotrboval nikdy este superpresny odliatok tak som ani nikdy nemeral sublerou...asi tolko
buchač
30.12.18,08:54
Otázka na prax bola len kontrolná.

Všetko záleží od toho, čo sa ide odlievať, aký matroš sa použije, a aj od veľkosti.
Akurát ten betón na formu sa mi nejak nezdá...

Fotka tej rúry by sa aj hodila.
vulxy
30.12.18,09:02
beton je perfektny matros,moznosti vyuzitia nenormalne...akorat uz pri vacsich objemoch bol problem s scvrkanim sa ale stale nevieme vo co go ...cakame na foto
sosak
30.12.18,11:29
Ak by ta rúra bola dajme tomu 1.5 metra dlhá a trochu prehnutá, tak odliatok z betónu po stvrdnutí aj napriek namazaniu pred odlievaním nedostaneš von. Preto som chcel aby upresnil otázku.