elwiss
02.01.19,16:07
ahojte, chcem na zakladnu dosku asus F2A85-V zapojit ssd disk samsung 860 evo. a nainstalovat nan win. ci 7 alebo 10 to je fuk.
a tu je problem.
pripojim to na port sata 3. čislo 1, pripojim napajaci kabel, zapnem pc, vlozím bootovaci instalacny disk a dam instalovat. insatalacia sa dostane do stavu ked si pyta nejake ovladace,(na cd, flaskdisku) samozrejme tie vladace nemam. k disku nieje nic, ako obycajne.
potom mam vybrat dvd disk a restartovat. a toto dokolecka.
ked zapojim stary disk so systemom a pripojim novy ssd na port čislo 2 a cez samsung magician mi ho sice ukaze, ale to je tak vsetko.
telefonoval som do asus a tam mi arogantny panko povedal ze to nieje kompatibilne. ale odpovedal na otazku bez akych kolvek informacii. v style. ked vam to neukaze nieje to kompatibilne. bodka. a dokola to iste. viete mi s tym poradit.?

dik.
misoft
02.01.19,15:16
BIOS ho vidí? Samsung Magician je medzičlánok medzi Win a SSD - te to len program na komunikáciu s SSD. Samotný OS ho nevidí.
Pravdepodobne máš UEFI - skús cez Legacy inštalovať.
elwiss
02.01.19,15:26
UEFI neviem. toto je ta doska:
https://www.asus.com/us/Motherboards/F2A85V/
misoft
02.01.19,15:54
Takže má UEFI. Problém bude asi v inštalačke - nemá UEFI ovládače. Musíš si zohnať inštalačku s UEFI na GPT, alebo vstúpiť do UEFI BIOSu a vypnúť UEFI a nastaviť na Legacy.
elwiss
02.01.19,20:24
aha, no dakujem, skusim sa v tom nejako pohrabat vypnut to. a ake to bude mat nasedky na pc?
elwiss
02.01.19,20:39
alebo kde by som zohnal taku instalacku s uefi na gpt.? dakujem
misoft
02.01.19,22:09