eviinka33
03.01.19,08:26
Dobrý deň, poprosím o radu: zamestnanec v predajni pracuje každý deň od 08:00-16:00, ale zároveň, keď mu vyjde robiť v sobotu 08:00-12:00 (v soboty sa striedajú viacerí) tak potom piatok predtým alebo niektorý iný deň je v práci len 4 hodiny (takto sa dohodli so zamestnávateľom a nemajú tým pádom nadčasy). Aké rozvrhnutie pracovného času by mal mať takýto zamestnanec uvedené v prac.zmluve? V štandardnom vzore, ktorý mám k dispozícii, je uvedené : "1.Týždenný pracovný čas zamestnanca je 40 hodín týždenne.
2. Pracovný čas je rozvrhnutý rovnomerne a zamestnanec bude prácu podľa pracovnej zmluvy vykonávať v jednozmennej prevádzke."
On však nie vždy dodrží tých 40 hodín týždenne (niektorý týždeň mu vyjde napr. 36 a nasledujúci 44 hodín) , ale celkovo dodrží mesačný fond prac.času. Ďakujem za pomoc.
Jana Motyčková
03.01.19,07:41
Uvediete nerovnomerné rozvrhnutie pracovného času. Keďže prestávka v práci sa do pracovného času nepočíta, tak zrejme to bude 37,5 hod týždenne.
eviinka33
03.01.19,07:55
Ďakujem za odpoveď .. prepáčte, že som zadanie zjednodušila a neuviedla som ,že reálne pracuje 08:00-16:30 a tých 0:30 min. má cez obed prestávku .. išlo mi najmä o to, že nie každý týždeň odpracuje 40 hodín ... takže môžem v zmluve uviesť takúto formuláciu: "1.Týždenný pracovný čas zamestnanca je 40 hodín týždenne.
2. Pracovný čas je rozvrhnutý nerovnomerne a zamestnanec bude prácu podľa pracovnej zmluvy vykonávať v jednozmennej prevádzke." Nemám tak uviesť nejakú formuláciu o mesačnom dodržaní času? Ešte raz ďakujem ...
Jana Motyčková
04.01.19,07:05
Netreba. Ale mimo zmluvy by mal byť stanovený rozvrh zmien.