breckova
22.08.06,09:12
Dobrý deň,

ak máte niekto osvedčený recept na detskú výživu /jablkovú s rôznym ovocím/ veľmi rada by som ho vyskúšala. Ja mám doma len s pridaním zlatého klasu aby bola hustejšia.
Díky a želám krásny deň, veď dnes máme zasa kúsok leta :) .
Marína
22.08.06,08:25
Zuzana2
22.08.06,13:23
Dobrý deň,

ak máte niekto osvedčený recept na detskú výživu /jablkovú s rôznym ovocím/ veľmi rada by som ho vyskúšala. Ja mám doma len s pridaním zlatého klasu aby bola hustejšia.
Díky a želám krásny deň, veď dnes máme zasa kúsok leta :) .


Tebe sa nepáči tá so zlatým klasom? Mne sa zdá najlepšia. Včera som robila z broskýň a je mňam - od najmladšieho člena rodiny až po najstaršieho ju všetci vychválili.

Pridám recept: 2 kg jabĺk (v pôvodnom recepte sú jablká), 600 g kryštálového cukru, 2 l vody - dať uvariť. Potom vodu zliať, vo vychladnutej uvariť 4 zlaté klasy. Jablká rozmixovať, všetko spolu zmiešať, naplniť do pohárov - dať sterilizovať.
Ja som pridala troška viac cukru - zdala sa mi málo sladká - záleží na ovocí.
breckova
23.08.06,05:04
So zlatým klasom sa mi páči a jeme ju tiež od najmladšieho po najstaršieho, ale pribudla nám do rodiny Michaela, má teraz 3 mesiace a výživu chcem urobiť aj pre ňu. Nie som si istá či ona bude môcť takú papať.
A ďakujem za recept Zuzana2.
Viera
mirka165
27.08.06,13:33
Ja dávam na 5 kg očistených jabĺk cca pol kila cukru a 2-3 pudingy - môžu byť ovocné alebo aj čokoládové alebo ich rôzne kombinujem a mám potom rôzne príchute výživy. Jablká rozvarím s 3/4 l vody a pudingy rozmiešam v 1/4 litri. Keď sú jablká rozvarené, rozmixujem ich v hrnci, pridám cukor, pudingy a chvíľu povarím.
petovsan
27.08.06,18:50
My robíme už dlhé roky takúto:
Na 1 kg ošúpaných jabĺk dáš 14 dkg kryšt. cukru a 1 vanilkový cukor. Jablká podusíš (bez podlievania), roztlačíš na pyré, príp. zmixuješ a dáš do pohárov. Sterilizuješ 15-20 min. na 100°C.
Teraz máme doma 15 mesačného synčeka a celú zimu si na nej pochutnával o 106. Minulý rok sme ju zavárali bez toho vanilkového cukru (nechcela som tam zbytočne pridávať žiadnu chémiu) a môžem potvrdiť, že to na chuti nespravilo vôbec nič. Aha, ešte sme popri tej jablkovej pre neho vyrobili aj marhuľovú detskú výživu, a to tak, že som do jednej várky tej jablkovej pridala 7 dl pohár domáceho marhuľového kompótu, zmixovali sme to všetko spolu a sterilizovali. Len sa tak po nej zaprášilo.
majka10
31.08.06,07:32
Dobrý deň,

ak máte niekto osvedčený recept na detskú výživu /jablkovú s rôznym ovocím/ veľmi rada by som ho vyskúšala. Ja mám doma len s pridaním zlatého klasu aby bola hustejšia.
Díky a želám krásny deň, veď dnes máme zasa kúsok leta :) .
Ja robím výživu uplne jednoducho a rýchlo.
Z umytých jabĺk odtránim len okvetie a stopku, prípadne čo je červivé alebo obité, nešúpem. Pokrájam na štvrťky (aby sa ich viac zmestilo do hrnca). Na dno tlakového hrnca dám mriežku, na to jablká, nalejem asi 2dl vody len aby neprihoreli na začiatku oni si pustia vodu a varím asi 10 minút odkedy začne syčať. Nechám trochu vychladnúť. Jablká sú uvarené na kašu. Ešte horúce prepasírujem cez sito do hrnca, podľa chuti osladím, zahrejem a horúce plním do pohárov. Zatvorím a asi 5 minút sterilizujem (istota je istota). Na výživu používam len 7 dl poháre, nakoľko už nemám malé deti a tí moji maškrtníci zjedia pohár na posedenie a veľké poháre zaberú aj menej miesta. Najnovšie si mladší syn otvorí pohár, obsah rozdelí do menších 2dl pohárikov dá zamrznúť do mrazničky a má vynikajúcu dreň. Osvedčilo sa mi aj riedenie výživy vodou a potom máte z toho výborný džús aj s ovocnou dreňou.
Keď chcem mať výživu s príchuťou, tak pridávam rozmixované kompóty alebo lekváre.
Raz som im robila aj marhuľovú dreň na zamrznutie do mrazničky, a to tak že som len rozmixovala čerstvé marhule, osladila a dala do pohárikov a zamrznúť. Ale nemalo to peknú farbu, marhule zoxidovali a boli také hnedé.Veľmi sa mi to nepáčilo. Tak som začala robiť takto:
Mäkké, umyté a odkôstkované marhule rukami pomliačkám a rozvarím, zase podľa chuti cukor (netreba veľa), rozmixujem, plním do pohárov a sterilizujem.
terezinka
03.07.12,19:21
zdravím žienky prosím Vás chcela by som sa spýtať ci sa da urobiť výživa detska aj s ceresni pripadne ceresni a jablk mali sme veeeliku urodu a rada by som ju zuzitrkovala prosim poradte ako by ste na to isli vy?? ja nemam moc skusenosti! ceresne mam slad