Prytan
04.01.19,08:26
Radiator mi hreje len v hornej casti, dole je celkom studeny, aj pri otvoreni na 5. Niekolkokrat som ho odvzdusnoval, nepomohlo. Termohlavicu som dal dole a ventil rozhybal. Nemame stupacky, ale vodorovny jednotrubkovy rozvod.
vicktor
04.01.19,07:44
dikes za infosku
vicktor
08.01.19,12:36
predsa ma ten misoft pravdu
pre vysvetlenie: isty Sember tu napisal nevhodny koment a neskor ho zmazal
Taserda
08.01.19,13:38
Tepla voda prichádza hornou trúbkov, studená odchádza spodnou. Zavzdušnenie sa prejaví tak že hore je radiátor studený, dole teplý.Vyzerá to tak že neodchádza studená voda, čiže nie je miesto pre teplú. Najteplejšie miesto máš určite pri hornej trúbke. Máš aj na spodnej trúbke otvorený ventil? Jednotrubkový rozvod máš ako že iba prívod?? Necirkuluje ti voda?
Prytan
08.01.19,14:49
misoft
08.01.19,15:03
Jednotrubkový... t.z. výstupné médium predchádzajúceho radiátora je už chladnejšie ako pri predchádzajúcom radiátore. Koľký v poradí je ten radiátor? Ak je posledný, je celkom možné, že teplota média je tak nízka, že sa ti zdá radiátor studený - jednoducho - nedokáže odovzdať toľko tepla radiátoru, aby hrial.
A len tak na okraj - pre obytné priestory je to jedna z najhoršej varianty vykurovania. Ten posledný radiátor by musel byť dosť veľký, aby získané teplo ako-tak odovzdal, inak pri krátkom len pretečie a neodovzdá nič.
vicktor
08.01.19,15:05
Nepozadujem. Ziadnu otazku nevidim.
Autor nas informuje pod tagmi hoby a manzelsky rozvod.
Taserda
08.01.19,18:57
Vzduch sa drží hore a je chladnejší ako voda ktorá je dole, tak spoznáš že je zavzdušnený. Odvzdušniš, odvzdušňovák má byť na najvyššom mieste aby voda vzduch vytlačila a miesto po ňom zaujme voda a zohreje sa aj vrch radiátora.
afrikánka
08.01.19,19:11
Robí stoj na hlave, si nepochopil?!
Taserda
08.01.19,19:31
A ja som mu vysvetlil že ho nemá zavzdušnený, ale treba to aj tebe vysvetliť.