veva125
04.01.19,07:56
Treba nejak opraviť prihlásenie/odhlásenie, keď mám v prehľade RLFO oznam: doručený/upozornenie?
Ide o upozornenie, že prihlasujem zamestnanca, ktorý je už prihlásený ako zamestnanec s výnimkou z dôchodkového poistenia.

Zamestnanec bol prihlásený v januári 2018 kódom 5, potom odhlásený v lete kodom 21 (novovzniknutá výnimka dôchodcov), a od leta sa používal vo výkazoch kód 55, čiže som ho odhlásila kódom 55 v decembri 2018. Od januara 2019 som prihlásila znova pod kódom 55, a objavila sa mi v prehľade RLFO, stlpec Akcept - upozornenie. Mám odhhlásiť dôchodcu aj kódom 5, alebo s tým netreba nič robiť?
mondes
04.01.19,07:10
To isté mám aj ja so študentom. Volala som do SP a vraj netreba s tým nič robiť, je to len upozornenie, že dotyčný, ktorého prihlasujem, má výnimku z dôch. poistenia. A keďže tú má u nás, tak je to ok. .....Robila som najprv odhlášku k 31.12. a následne prihlášku k 1.1. a systém nestihol ešte odhlásiť, preto upozorňuje. Takže s tým nič nerobím.
Mikae
04.01.19,08:45
Mne to tiež spravilo, keď som prihlasovala predčasného dôchodcu na dohodu a uplatnila som výnimku bez dôchod. poistenia, kód 33. Neuviedli že je RL FO akceptovaný, ako zvyčajne, ale doručený - upozornenie. Potom ale mesačný výkaz prešiel v poriadku a aj nasledovná odhláška prešla v poriadku a bola akceptovaná. Tak si myslím, že im to takto ukazuje pri tých výnimkách. Keby ti nebolo OK, tak by asi už volali zo sociálnej poisťovne.
veva125
08.01.19,15:21
Dakujem :-)