genko
04.01.19,10:14
Ahojte, prosim o radu. Som dodavatel sluzby (preklady, korerktury) do clenskeho statu EU. Nie som platca DPH, ale podla § 7 a som povinne registrovana.

Fakturovala som sluzby za mesiace september, oktober, november 2018 - celkovo 3 faktury za kazdy mesiac zvlast. DPH som vycislila ako nula a pridala som poznamku, ze nie som platcom DPH. Zabudla som vsak uviest povinny udaj o preneseni danovej povinnosti. Ako to mozem dodatocne opravit? §74 zakona 222/2004
https://www.superfaktura.sk/blog/povinne-odkazy-na-fakture-vystavenej-do-zahranicia-od-01-01-2013/

Zaroven vo fakture neuvadzam Zaklad dane, len sumu bez DPH, DPH 0 a celkovu sumu faktury (ktora je defacto totozna so sumou bez DPH) - je to tak v poriadku, alebo mam opravit faktury aj o polozku Zaklad dane? Ak ano, je to suma totozna so sumou bez DPH? Vo fakture uvadzam jednotkove sadzby za slovo aj za hodinu mojej prace, krat nasobim ich skutocnym poctom slov ci casu vynalozeneho. Som i napriek tymto podrobnym udajom povinna uvadzat Zaklad dane vo fakture?

Dakujem za vase rady.