maped
04.01.19,13:16
Poprosím o poradenie, Včera zapísali sro-čke ktorú účtujem do OR nové predmety podnikania. Mám scan originálu výpisu OR.
Mám nahlásiť túto zmenu na daňový úrad. Na akom tlačive sa zmena nahlasuje, aký je postup a scan či môžem potom pripojiť ako prílohu? Aká je lehota oznámenia?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc!

Dopĺňam otázku. poslala som oznámenie na register, no zrejme sa to nemuselo posielať. Vie mi niekto k tomu poradiť?
Ak si živnostník doplní predmety podnikania tu sa oznámenie neposiela? Tu zasiela živnostenský register sám oznámenie? Mala som živnostníka platiteľa dph ktorý si v 11/2018 rozšíril taktiež predmety podnikania.Nič sme neposielali.
Ďakujem.
Žabinka
04.01.19,12:33
týka sa síce zmeny sídla, ale určite to platí aj pre zmenu predmetov podnikania..
https://podpora.financnasprava.sk/173478-Oznamovacia-povinnos%C5%A5-pod%C4%BEa--67-ods-9-da%C5%88ov%C3%A9ho-poriadku

Otázka č. 2 - Spôsob oznámenia zmeny
Akým spôsobom môže spoločnosť Beta s.r.o. správcovi dane oznámiť zmenu sídla spoločnosti, ak je spoločnosť povinná komunikovať s finančnou správou elektronicky?

Odpoveď
Daňový poriadok, ani zákon o dani z príjmov neukladá povinnosť pre daňový subjekt splniť si oznamovaciu povinnosť na tlačive, ktorého vzor určilo Ministerstvo financií SR, preto daňový úrad akceptuje splnenie oznamovacej povinnosť podané aj iným preukazným spôsobom. Spoločnosť si môže svoju oznamovaciu povinnosť splniť buď na tlačive "Žiadosť o registráciu, oznámenie zmien a zrušenie registrácie pre daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty", kde na tlačive vyznačí "Oznámenie zmeny týkajúcej sa identifikačných údajov" alebo na tlačive "Všeobecné podanie pre Finančnú správu SR", ktoré je zverejnené na internetovej stránke www.financnasprava.sk, v časti Formuláre ⇒ Daňové a colné formuláre ⇒ Katalóg elektronických formulárov ⇒ Správa daní ⇒ Podanie pre FS - správa daní.

ja by som podala tlačivo Všeobecné podanie pre FS plus prílohu oskenovaný nový dokument..
maped
04.01.19,12:52
Ďakujem pekne.

Pošlem takto, len je to prosím ok, neviem čo do textu?

Všeobecné podania-register,
agenda: Regisrácia na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty,Typ podania: oznámenie
súčasťou je príloha-výpis z ORSR
text podania: v prílohe zasielame doplnené nové predmety podnikania do ORSR.
popis prílohy: výpis z OR.

Mohlo by to takto byť? Ďakujem ešte raz srdečne.
Žabinka
04.01.19,13:06
áno, takto to stačí..
maped
04.01.19,13:07
ďakujem za pomoc Žabinka :-)
maped
04.01.19,18:20
Prosím, ak si živnostník doplní predmety podnikania tu sa oznámenie neposiela? Tu zasiela živnostenský register sám oznámenie? Mala som živnostníka ktorý si v 11/2018 rozšíril taktiež predmety podnikania.
Ďakujem.