mirečka
22.08.06,09:43
Ahojte poradáci,
chcem Vás poprosiť o radu pri nasledovnom probléme. Nasa firma je platcom DPH a zorganizovala skolenie v Ceskej republike, na ktorom sa okrem nasich pracovnikov súcasnili i zamestnanci iných firiem. Služba bola vykonaná v zahraničí a DPH nebola na Slovensku uplatnená. teraz ideme refakturovat alikvotnu cast nakladov iným firmám a neviem, či mam vystavit faktúru s DPH alebo bez DPH.
Prosim pomôžte mi!!!:( Ďakujem, ďakujem veľmi pekne všetkým za radu!!!

M.
daniek
22.08.06,09:01
akým iným firmám idete refakturovať? zahraničným, tuzemským, platcom, neplatcom?
mirečka
22.08.06,09:42
refakturovat ideme slovenskej firme, ktorá je tiez platcom DPH.
daniek
23.08.06,04:47
podnikateľ zo SR usporiada v ČR vzdelávacie podujatie: dodávateľom služby je slovenská firma, miestom dodania služby je Česká republika.
Platí § 15 ods. 4 - miesto, kde sa služba fyzicky vykoná. To znamená daňová povinnosť vzniká v ČR - slovenskej firme, ktorá poskytla službu, platí sadzbu DPH platnú v ČR - slovenský podnikateľ by sa mal registrovať v ČR.
mirečka
23.08.06,06:10
Daniek,

nasa firma sa iba zucastnila skolenia v CR, ale organizátorom celej akcie bola ceská firma, t.z. sluzba sa vykonala v Ceskej republike kde vznikla i daňová povinnosť pre firmu, ktorá skolenie organizovala. nam iba zaslali faktúru spojenú s nákladmi celej akcie a z tejto faktúry musíme cast nákladov refakturovat slovenskej firme. a tu neviem, ci sa ma ta refakturovat s DPH alebo bez. Ak som na nieco pozabudla alebo nebolo Ti jasné, ozvi sa, informacie rada doplním.

Este raz vdaka
daniek
23.08.06,06:19
V prvom príspevku si ale napísala: Nasa firma je platcom DPH a zorganizovala skolenie v Ceskej republike.....
podľa mňa faktúru vystavíš s našou dph
mirečka
23.08.06,07:29
prepac, nespravne som sa vyjadrila, dakujem za pomoc