Mirka1986
07.01.19,08:52
Ahojte poraďáci, opäť som si sem prišla po radu.

Za zamestnávateľa by som si potrebovala overiť situáciu, kedy si zamestnanec, pracujúci systémom krátky a dlhý týždeň, dal vystaviť počas mesiaca december 2018, 7 priepustiek k lekárovi a do dochádzky si ich vypísal na tie dni, kedy podľa pracovného harmonogramu nepracoval. Priepustky sú od jednej a tej istej lekárky a navyše ani nie sú podpísané cez pečiatku.

Mám mu ich uznať? Chcela by som sa vyhnúť tomu, že ma udá na inšpektoráte, že mu odopieram jeho právo na lekára ....

Čo si o tom myslíte Vy? Vopred ďakujem za všetky postrehy!
ivka70
07.01.19,07:59
Nie, nema narok na nahradu mzdy za navstevu lekara, kedze v dane dni nemal pracovat a ani nepracoval. Nema mu teda zamestnavatel co nahradzat.
O podpis nejde. Nema sa na co stazovat ani na IP, ty predlozis plan zmien a podlozis, ze na dni, kedy priniesol priepustky, nemal dovod cerpat volno v praci.

zze/2001-311/141/2/a/1
Mirka1986
07.01.19,08:02
Veľmi pekne ďakujem za stanovisko, ja som si to myslela, resp. som o tom presvedčená, ale radšej sa uistím u skúsenejších.
Ešte raz ďakujem!
ivka70
07.01.19,08:11
Povedala by som to asi tak: ak ty pracujes po-pia a nahodou musis ist v sobotu na pohotovost, tiez neprinesies priepustku a neziadas ju nahrat.na cely den ..... tam je "nenarok" jasny ... a to iste su pre neho dni, ked nema zmeny .... ako soboty ci nedele pre teba :)
Mila123
07.01.19,08:42
kde máš napísané, (v zákone), že podpis musí ísť cez pečiatku?
som dosť stará ale toto prvýkrát čítam.....
Mirka1986
07.01.19,08:46
Oprava, chýba celkovo na priepustke podpis od lekára. Čiže je tam iba pečiatka bez podpisu.