lenka0407
07.01.19,18:19

Pekný vecer,vie niekto poradit...aj ked priplatky za so,ne a sviatky ...su v platnosti uz od maja 2018 podla Zakonika prace,nam ich stale neplatia...uz som z toho unavena pytat sa stale ekonomky preco mam za sobotu 0 hod. bez ohladu na to ci pracujem 2,3,4vikendy...aj tak to nikto neriesi...a pravdepodobne budem musiet vo february znovu riesit aj vyplatu a zvysovanie po uprave min .mzdy 2019 Nemala by ekonomka taketo upravy robit automaticky ak su dane zakonom? Prikladam ..dochadzku a vyplat pasku k danemu mesiacu...?Ako si poradit s platenim sobot...mam nejaku sancu?Nechcem nic viac ...len to co mam odrobene...

misoft
07.01.19,17:38
Hmmm.... pokiaľ by ten Pracovný výkaz bol riadne označený zamestnávateľom - t.z. dole podpisy - tak spolu s výplatnou páskou by sa to malo poslať IP - pretože ak je vykázaná práca v sobotu, ale nie je zaplatený príplatok - tak je to porušovanie zákonníka práce.
A ešte niečo - pokiaľ by to robil zamestnávateľ pravidelne - tak by sa už mohlo jednať o tr.čin nevyplatenia mzdy (alebo časti mzdy) a odstupného
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300 §214 ods.1
-a to by mal potom riadne ofuky.
lenka0407
07.01.19,18:51
od maja ani jedna sobota nebola zaplatena ..na paske pribudla iba kolonka ...praca v sobotu ale vzdy je tam 0...rovnaky vykaz samozrejme vypisany s mojimi udajmi a podpisom odovzdavam ekomonke...a ona si ich zaklada...takze tak aby tam bol asi aj ich podpis k takemu sa neviem asi dostat...tie maju zamknute v kancelarii v sanonoch...a nemyslim ze by mi ich dobrovolne vydali....ekonomku mame len externu pride na jeden den v mesiaci da nam vyplatne pasky a odide...
lenka0407
10.06.19,17:34
Pise sa rok 2019,od maja uz 100%priplatok za sobotu...a ja mam stale sobota 0hodin...aj ked odrobim 3vikendy....sice ide v podstate len o"par drobnych"...no hneva ma to...Ale pustat sa do niekoho kto ma kontakty aj s Vadalom,Roda...a ktovie koho za sebou...cez konexie na kraji atd...aky zmysel ma hlasit ho na inspektorat prace?