Robert Pekar
07.01.19,18:55
Dobry den,
mal by som prosbu...vytvoril som si dokument vo worde, kde je hlavicka a pata. Sablonu vytvoril uz niekto iny, je to zdielany subor u nas v praci. Vsetko som si vypisal ako bolo treba, nastavil som si cislovanie, obsah, kapitoly, nadpisy...proste vsetko, co bolo treba. Len potreboval by som tam nejako spojazdnit aj to, aby sa mi cisla kapitol v obsahu ukazovali aj v hlavicke na tej konkretnej strane, kde je konkretna kapitola rozpisana. Da sa to nejako?
misoft
07.01.19,18:05
Hlavička je spoločná pre celý dokument. V nej sa dajú nastaviť len číslovanie strán.
https://support.office.com/sk-sk/article/vlo%C5%BEenie-hlavi%C4%8Dky-alebo-p%C3%A4ty-b87ee4df-abc1-41f8-995b-b39f6d99c7ed
Ak by si chcel tam mať i číslo kapitoly, musel by si celý dokument rozdeliť, pričom každá časť by mala svoju vlastnú hlavičku.
https://support.office.com/sk-sk/article/odstr%C3%A1nenie-alebo-zmena-hlavi%C4%8Dky-alebo-p%C3%A4ty-na-jednej-strane-a9b6c963-a3e1-4de1-9142-ca1be1dba7ff
ivka70
07.01.19,18:12
Neda.
Ved to ani nema logiku, naco by to malo byt dobre?
Ked ti na jednej strane zacnu az 3 kapitoly, co das do hlavicky, ktore cislo?
Ak tam bude kapitola len prebiehat, das tam cislo ci nie?
Ak by si to robil manualne, musel by si robit pre kazdu kapitolu zvlast sekciu, aby mala svoju hlavicku.
Ono sa to cele robi skor cez obsah, z ktoreho dokazes mat prelinkovanu kazdu kapitolu.
Robert Pekar
07.01.19,18:24
Praveze sa to da, len neviem ani za toho prist na to, ako. A kapitoly malu kazda svoju vlastnu stranu. teda okrem podkapitol, tie su na jednej. ale kazda dalsia zacina na novej strane.Ked som pozeral dalsie nase interne subory, ktore su uz vytvorene, tam to je, len nedaju sa upravovat. Nedokazem ju stiahnut a prepisat. Len vytvorit novu a nastavit tam to cislovanie

edit:// ono by asi uplne stacilo, keby sa mi podarilo nejako zastavit kopirovanie cisla kapitoly v hlavicke na dalsie harky, ale len ich upravil rucne...
Robert Pekar
07.01.19,19:31
neviem, nieco robim zle, ale ani podla jedneho navodu mi to nejde rozdelit...max. mi to rozhadze komplet cely subor...
sthruska
07.01.19,20:02
Takéto veci sa robia cez polia a krížové odkazy.
ivka70
08.01.19,02:42
Ak ma kazda kapitola vlastnu stranu, tak potom sa to da. Treba vytvorit pre kazdu kapitolu sekciu a v kazdej sekcii nastavit vlastnu hlavicku.
Robert Pekar
08.01.19,04:18
Možno sa to robí cez polia a krížové odkazy ale už som na to prišiel. Chyba bola, že ja som jednotlivé kapitoly od seba oddeľoval enterom, čo bola chyba. Text v kapitolách treba oddeľovať cez vytvorenie sekcie - kliknúť kurzorom na koniec textu a karta rozloženie - zlomy. Tým pádom sa mi kurzor posunie na ďalšiu stranu. Potom treba rozkliknúť hlavičku. Otvoria sa dve nové zložky (Nástroje tabuliek a Nástroje hlavičiek a piat) a na karte Návrh - Navigácia treba zrušiť "Prepojiť s predchádzajúcim". Potom sa čísla kapitol dajú editovať podľa potreby bez náväznosti na seba v postupnom poradí . Takže mám poriešené. Ďakujem za pomoc a nakopnutie.
ivka70
08.01.19,06:31
ved to si mal uz vcera v odpovedi :)
Robert Pekar
08.01.19,07:42
Ano, len som sa na to asi musel vyspat, aby mi to docvaklo, ze to rozbitie je vlastne ono :-)
misoft
08.01.19,10:15
Ha - blbý? Čítaj nižšie.... rozdeliť dokument - on to urobil a funguje to. Čo si ty poradil? NIČ, len pindať vieš - troll poraďácky.
misoft
08.01.19,11:01
Aj ty si to prečítaj. Zatiaľ neradíš, len tu obsmŕdaš... Zosmiešňuješ iných vymýšľaním hanlivých nickov užívateľov...A toto nie je diskusia - toto sú komentáre.
A pomenovanie TROLL je všade - vo všetkých internetových komunitách jasné pomenovanie tebe podobných.
https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_troll
Takže? Som priateľský, len som ťa nazval pravým označením.