Laura29
07.01.19,19:19
zdravím. Mala by som jednu otazku. Bola som. v minulosti odvinena z malej kradeze vsetko sa naslo vratilo no dostala som zato pokutu ktoru som splacala do posledneho centa od vtedy vediem normalny zivot. nebola som sudne len pokutovo. Chcela by som vediet ci to pani policajti zapisali do registra a casom to vymazali alebo to stale je tam. Stalo sa ro v roku cca 2009-2010. Za odpoved dakujem.
misoft
07.01.19,18:47
V registri trestov je všetko, vrátane ukončených, zahladených odpustených.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-330#f3431174
§1 - keďže bola len malá krádež, riešená pokutou - tak pre teba asi nebude platiť §9 :D
Laura29
07.01.19,18:55
tak veci sa nasli ja som bola len spolupachatel tak obvinili aj mna napriek tomu ze mna kradnutnevideli anikradnute veci nenasli. tak mi dali len pokutu ktoru som platila na obvodnom urade takze na sud som nesla tak snad tam nic nebude kedze nam povedali policajti ze ked dva roky nic nespravime tak ze sa to automaticky vymaze. tak nesom si ista kedze chcem nastupit do prace a ze budu pytat odomna register trestou. ????????
misoft
07.01.19,19:03
Ak budú chcieť výpis z registra trestov - nič o tom už nebude. Ak by chceli odpis registra trestov - tak toto by sa tam zjavilo.
https://www.finance.sk/182170-ako-vybavit-vypis-odpis-register-trestov/
"Rozdiel medzi výpisom a odpisom registra trestov

V zmysle zákona je medzi výpisom z registra trestov a odpisom z registra trestov jeden zásadný rozdiel. Kým vo výpise z registra trestov sú vedené iba nezahladené odsúdenia dotyčnej osoby. V odpise z registra trestov sú vedené všetky odsúdenia dotyčnej osoby, priebeh výkonu uložených trestov a tiež odsúdenia, ktoré sú zahladené."

Pochopila si ten rozdiel?
Laura29
07.01.19,19:09
no tak to si mi moc pomohol v tomto moc sa vtom nevyznam v zakonoch a dajme to. u ze som to viac menej pochopila proste vo vypise nenajdu nic a ked budu ziadat odpis tak tam uz najdu vsetko co som spachala a aky dabol v minulosti zomna bol aleaj tak dakujem moc za odpoved pomohol si mi.
misoft
07.01.19,19:14
Odpis je "vyšší" level :D - ten skôr žiadajú na vyššie a dôležitejšie miesta, na miesta, kde musí byť absolútna bezúhonnosť, bezpečnosť. Obyčajný zamestnávateľ žiada len výpis. Platí totiž, ak človek bol odsúdený, vykonaním trestu sa na neho v tomto ohľade hľadí ako na netrestaného - spáchal, odsúdili, prijal trest a tým to zhaslo.
Laura29
07.01.19,19:21
o jezis maria ta na primatorku si netrufam... na SBSku tiez ne bo hned štrilam.... len v papieroch sommala ze odvivena alebo ze vinna no sudne som nebola kedze pred sudom som nebola v base som tiez nebola len mi vysolili pokutu ktoru som splacala a to bolo vsetko riesene obvodnym uradom takze na vysie miesta si netrufam mne staci uuuuuplne prizemie.
misoft
07.01.19,19:22
Tak potom v kľude.... ;)
Laura29
07.01.19,19:25
takto moc moc moc dakujem ukludnil si ma zato velke dakujem tebe patri moc som sa bala ze budem mat v registri a predsa preslo dost rokou ale uz budem kludnejsia..... ĎAKUJEM.
bodliak
07.01.19,20:08
Pravdepodobne to bolo riešené v priestupkovom konaní a v Registri nič nie je.
Laura29
07.01.19,20:12
tak bolo to pokutovo riesene ziadne sudne konanie alebo odsudenie.... alebo vykon trestu len mi vysolili pokutu ktoru som vyplatila a tym sa to skoncilo nic viac sa to uz neriesilo tak snad nic tam nebude kedze veci sa vsetke nasli.
dmc
08.01.19,06:40
Aka vyska skody bola sposobena kradezou ???? Ak to bola škoda nizsia pravdepodobne to bolo riesenie iba ako priestupok proti majetku - tie prejednavaju obvodne urady. Obvodne urady nevedu trestne konanie ani neudeluju sankcie za trestne ciny.

Ak by to bolo riesene ako trestny cin tak by Vam muselo byt znesene obvinenie (uznesenim) musela by ste byt vypocuta ako obvinena a nasledne by sa to odstupovalo na prokuraturu kde by prokurator podavaz zalobu na sud - nasledne by ste bola obzalovana - prebehol by sud a sud by Vam udelil trest (da sa dat aj pokuta) ale tento proces asi nenastal a riesilo sa to v rovine priestupku na obvodnom urade.

Register trestov mate v tomto pripade cisty.
Laura29
08.01.19,08:21
tak vyska skody bola mozno cca do tych 500€ mozno nemej uz si moc nepametam platila som to po mensich sumach na obvodnom urade na sude som nebola vypocuvana sombola dva krat. ako mala som v papieroch napisane ze som vinna nona sud som nesla ani na vykon trestu ani nic take vsetko som vyplatila do posledneho a to bolo vsetko uz tak neviem ci naozaj tam nic nemam alebo ano.
bodliak
08.01.19,08:31
Obvodny urad rieši priestupky. Ak by to malo byť v registri trestov, musela by si byť odsúdená súdom.
Laura29
08.01.19,08:43
nie nie sud neprebehol uuuf tak aspon v tom mam stastie hovorimbolo to riesene len obvodnim. uradom. kde som. platila za skodu ktoru som nespachala ja len zapletena som bola ale co uz je to zamnou a poucila som sa komu verit a kumo nie...... a dakujem vsetkym za odpovedepomohli ste mi.
Mária27
09.01.19,21:18
Choď si vyžiadať výpis z registra trestov a uvidíš, či ho máš čistý. Stojí to nejaké 3 eurá a nikomu to nemusíš ukázať. Robia to aj na vybraných poštách ale (vraj) to vyžiadajú, teda nie na počkanie.
profesional
23.01.19,08:45
Obvodný úrad rozhoduje v priestupkovom konaní. Nie trestnom. Sankcie uložené v priestupkovom konaní sa do registra trestov GP SR nezapisujú.