wictor576
22.08.06,11:09
Zdravím !

Ako vývojár skúšam testovaciu stránku SP, ale neakceptuje mi ani nový formát XML ver. 2.5 (to ešte chápem, píšu že od 1.9.), ale ani starý formát! Údaje na výkaze sú OK, ale všetky hodnoty sú nulové a celá príloha je prázdna! Takže žiadna šanca na testovanie...

Máte niekto nejaké informácie, kedy to dajú do poriadku?

Vďaka!
Jana Motyčková
22.08.06,10:05
To by som aj ja rada vedela.
MajaV
22.08.06,10:11
Zacitujem z odpovede na môj dotaz, zo 14.08.2006:

"Stránka je prístupná. Je možné testovať štruktúru XML súboru, sémantické kontroly budú doplnené. Oficiálne testovanie u nás je 15.8., predpokladám, že na testovaciu stránku to bude nasadené cca 17.8."

Ale stále to funguje tak, ako píšeš.
jozefIK
22.08.06,11:52
Podľa dnešnej telefonickej informácie, by dodávateľská firma SW pre SP mala v priebehu dnešného dňa upgradovať verziu a problém by mal byť odstránený.
wictor576
24.08.06,06:08
Problém stále nie je odstránený, ja už SP pomaličky v ničom neverím :-(
wictor576
24.08.06,09:11
Takze nove informacie:

Existujúcou štruktúrou je možné zasielať mesačné výkazy ešte
niekoľko mesiacov prechodného obdobia (pravdepodobne až do
decembra 2006).
Prvé výkazy v novej štruktúre bude možné zasielať v septembri
2006 (za august 2006).
V súčasnosti je pozastavené elektronické zasielanie RLFO z
dôvodu úpravy aplikácií v dôsledku legislatívnych zmien
platných od augusta 2006 (t.j. v prípade ich zaslania nie sú
ďalej spracovávané). Preto pobočka SP žiada doručiť vždy
formulár RLFO mimo systému elektronickej podateľne v
papierovej podobe. Predpokladaný termín spustenia zasielania
RLFO podľa nových pravidiel je polovička septembra 2006.
Testovacia stránka pre tvorcov programov je spustená
čiastočne. Kompletné testovanie bude možné v budúcom týždni.
janber
02.09.06,08:44
Ahojte, pomáham pri tvorbe mzdového programu a chcela by som vedieť na akej stránke mám možnosť otestovať nový formát xml.

Jana
endrju
03.09.06,10:34
Ahojte, pomáham pri tvorbe mzdového programu a chcela by som vedieť na akej stránke mám možnosť otestovať nový formát xml.

Jana

XML dokumentov Sociálnej poisťovne?

Pre zaregistrovaných užívateľov (softvérové firmy) je k dispozícii stránka https://test.socpoist.sk.

Registrácia je bezplatná.
Registráciu si treba vybaviť v ústredí Sociálnej poisťovne.

Kontakt (e-mail): ezu"zavinac"socpoist.sk

Namiesto texu "zavinac" treba dosadiť reálny znak @.

Informácie o registrácii sú z roku 2004. Dúfam, že odvtedy sa postup registrácie nezmenil.
wictor576
04.09.06,08:29
Bohuzial to stale nefunguje!!! SP uz ziada novy vykaz verzia 2.5, ale samozrejme testovacia stranka je nefunkca - testuje len strukturu, ale validacie su vypnute... Ale ani neviem, co som cakal od SP :-(
kaška
04.09.06,11:31
Ja mám telef. informáciu, že el. Výkaz v novom formáte budú prijímať najskôr od 7.9.2006.
NOKIA
04.09.06,13:13
Aj testovacia stránka aj originál funguje, len nesmiete zapracovať do msi
posledný pokyn SP z 8.8.2006 ale podľa júlového pokynu (v druhej časti nesmei byť 25)
wictor576
05.09.06,06:16
Mozno ze funguje, ale nie podla verzie 2.5, co by mala byt funkca uz od 1.9 !!! Vcera som dostal informaciu, ze od 6.9 by to uz mala konecne fungovat, no uvidime, som uz skepticky... Ved predsa nebudem n-krat modifikovat program len preto, ze v SP su ludia lenivy a ani toto nestihaju.... Ved mali na to cas...
NOKIA
13.09.06,11:03
Poraďáci, ide Vám už posielanie výkazov do Sociálnej poist elektronicky bez problémov??? posielate este v starom alebo v novej verzii??
jankasm
13.09.06,11:08
Poraďáci, ide Vám už posielanie výkazov do Sociálnej poist elektronicky bez problémov??? posielate este v starom alebo v novej verzii??

Už v novej verzii. Stav môjho výkazu bol dnes akceptovaný, neskontrolovaný. Bohužiaľ podateľňa znovu nefunguje, takže neviem zistiť či už náhodou nie je skontrolovaný.
Paula
13.09.06,11:16
Už v novej verzii. Stav môjho výkazu bol dnes akceptovaný, neskontrolovaný. Bohužiaľ podateľňa znovu nefunguje, takže neviem zistiť či už náhodou nie je skontrolovaný.

Funguje, teraz som tam bola nakuknúť, v akom stave je moje podanie.
aladin
13.09.06,18:59
Funguje, teraz som tam bola nakuknúť, v akom stave je moje podanie.
Aky mas soft ja mam pohodu a z pohody mi tvrdia ze ich formular je v poriadku a le zo soc poistovne mi vypisuje ze formular xml nie je spravny presne chyba XML , XML schema nesplna podmienky
Jana Motyčková
13.09.06,19:20
Aj nám už výkazy prešli, takže problém bude asi v Pohode.
Paula
13.09.06,19:29
Aky mas soft

OLYMP .
skocka
14.09.06,12:15
Výkazy v novej štruktúre už prechádzajú, sú akceptované, no sociálka má v prílohe zlé zobrazovanie výšky odvodu poistného na starobné poistenie za zamestnávateľa. V XML dávke sú poslané dáta v správnej výške aj za zamestnanca, aj za zamestnávateľa, no príloha na stránke SP zobrazuje v oboch odvodoch výšku za zamestnanca.

Skočka
ALDA
14.09.06,15:18
Prešiel mi huráááá:)
skocka
18.09.06,09:05
Výkazy v novej štruktúre už prechádzajú, sú akceptované, no sociálka má v prílohe zlé zobrazovanie výšky odvodu poistného na starobné poistenie za zamestnávateľa. V XML dávke sú poslané dáta v správnej výške aj za zamestnanca, aj za zamestnávateľa, no príloha na stránke SP zobrazuje v oboch odvodoch výšku za zamestnanca.


Sociálka uznala chybu, výcuc z mailu:

Zobrazovanie starobného poistenia v prílohe mesačného výkazu (v rovnakej výške pre zamestnanca a zamestnávatela) je problémom SP.

Žeby sa blýskalo na lepšie časy?

Skočka