Adrienne
09.01.19,07:22
Dobry deň Vám všetkým,

dlhšiu dobu sa pohrávam s myšlienkou založiť si svadobnú agentúru.
Zariadovanie svadieb od kvetinovej výzdoby, hudbu, zariadenie cateringu... toto mi je všetko jasné ako funguje.

Popri tom by som k názvu pridala aj “organizovanie eventov”

Bolo by to aj organizovanie:
- školení pre firmy
- filmový festivalík
- rôzne besiedky (cestovatelia, fotografy)a pod.

Tu by som Vás chcela poprosiť o menšiu radu.
V prípade, keby som chcela zorganizovať napr. Silvestrovský beh. Ako na to?
Vyvesím plagát - Bežíme 31.12 o 12.00
- Pripravím štart, buch, ludia bežia.
- oslovím miestnych podnikateľov ohľadom občerstvenia - Môžem pýtať nejaký poplatok za to, že môžu predávať na mojej akcii?
- dajme tomu kultúrny program - ak pozvem kapelu Xxx platím im zrejme honorár, že áno?
Náklady na organizaciu (+prípadný zisk) by bol LEN zo štartovného, chápem to správne?
A čo sponzoring? Ako funguje napr. oslovím jednu z bánk, čo za to, že ma zasponzorujú? Bude stačiť dajme tomu reklama na štarte?


A tak celkovo, ak by mal niekto čas, čo si o tom myslíte?
Veľmi pekne Vám ďakujem za Váš čas a pozornosť.


A.

Poraďáci poradili doplniť:
- zdravotné zabezpečenie, lekárska, poliši, organizačná služba
ivka70
09.01.19,07:43
Silvestrovsky beh bude na tvojom pozemku? ak nie, potrebujes suhlas na zabratie verejneho priestranstva, organizacnu sluzbu, pripadne organizaciu dopravy - to znamena zaplatit policiu a pod. nie je to len plagat a vybratie startovneho - a bezime .....
misoft
09.01.19,08:00
...a nezabudnúť na zdravotné zabezpečenie, lekársku službu.....
Adrienne
09.01.19,08:05
@ivka70 @misoft ďakujem Vám, ste zlatí. A zrejme aj hasiči, však?
Oliwa
14.01.19,10:08
Široký záber si si vybrala... od svadobnej agentúry cez firemné školenia a besiedky po filmové festivalíky...? Nebolo by lepšie začať najskôr jedným a robiť to poriadne?
Dáša_
14.01.19,10:22
Pozri, povedzme si otvorene, sú ľudia, ktorým sa bude dariť, nech sa pustia do čohokoľvek. A keď aj nie, vedia sa rýchlo otriasť, majú ďalšie plány. Inú ďalej. A sú takí, čo aj keď sa pustia do tutového projektu, neuspejú.

Neviem povedať, v čom to je. Prečo aj keď idú dvaja, traja z podobnej štartovacej čiary, jeden je úspešný a iný skrachuje. Možno je ten jeden vizionár a dokáže pre to niečo urobiť? Netuším.

Na druhej strane, nakoniec to nič nehovoí o spokojnosti človeka.

Ak máš odvahu, tak skús. Neboj sa a mysli optimisticky. Samozrejme, je toho veľa, čo treba splniť, to radšej dopredu ani nebudem hovoriť. Lebo vedieť priveľa, tak sa nikto nepustí do ničoho....
Adrienne
17.01.19,10:15
Áno, máš pravdu, ale keď si zoberieme, je to také viac menej sezónne.
Začiatok roka - väčšinou plesy
Leto je fayn na festival a svadby
Jeseň to isté, skôr svadby.
Koniec roka je o firemných večierkoch. Zase nemám veľké oči, že budem mať zo začiatku vybookované všetky termíny.