Basillio 012
09.01.19,12:19
Dobrý deň/Ahojte.
Hľadám tu reálnu skúsenosť s invalidným dôchodkom a opätovným posúdením invalidu.
V roku 2016 my bol uznány ID v miere 80%.
Diagnóza ( zhubný nádor pod obličku/chemoterapia nebola potrebná/a + veľký problém s hojenim rád ide o imunnodefekt ) .
Strašné dlho a ťažko sa mi hoja všetky rany. Ak idem náhodou pod nôž tak PN som 3-5 mesiaca. Som pravidelne sledovany urológ, nefrolog,onkolog,imunolog.
Teraz po 2 rokoch má volajú na posúdenie zdravotného stavu a neviem čo asi očakávať.
Môže sa stať že má dajú po % stránke ? Alebo mi ho celý zoberú ?
Imunológ mi napisal papiere že môj zdravotný stav má ďalšiu prognózu nepriaznivú.
A minulý rok som sa zamestnal ako vrátnik v jednej firme. Môže to byť problém že kôli tomu mi ho vezmú.?
Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď.
Prajem pekný zvyšok dňa.
veronikasad
09.01.19,11:40
Samotné zamestnanie nie je dôvodom na zníženie % invalidity. Po dvoch rokoch zvyknú ID prehodnocovať, pri onkologických ochoreniach, v závislosti od aktuálneho zdravotného stavu, % invalidity znižujú. Poznám prípad, keď žene po odstránení oboch prsníkov po dvoch rokoch znížili invaliditu na 65 % - v praxi to znamená, že jej začali vyplácať len 65 % z pôvodného ID.

Celý ID ti určite nezoberú, len suma na výplatu bude podstatne nižšia. Voči rozhodnutiu posudkovej komisie sa môžeš odvolať.
Basillio 012
09.01.19,11:44
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
veronikasad
09.01.19,11:49
máš v lekárskom posudku onkologa formulku "ochorenie v remisii" ?