kacagugu
10.01.19,07:06
Som SZČO zatiaľ bez povinných odvodov do soc. poisťovne. Platím si však tieto odvody ako dobrovoľne poistená osoba. Môžem tieto výdavky zahrnúť do daňového priznania ako daňový výdavok znižujúci príjmy?
Tweety
10.01.19,07:19
Áno, môžeš.
kacagugu
25.02.19,07:16
Doplnim to o ministersku odpoved: k dobrovoľnému plateniu poistného na sociálne poistenie v prípade podnikania podľa § 6 zákona o dani z príjmov: Tento výdavok sa považuje za výdavok daňový. Nehrá tu rolu to, či v danom mesiaci ste dosiahli zdaniteľný príjem.
misa
05.03.19,06:47
Prosím Vás je toto niekde v zákone alebo v nejakom usmernení napísané? Nikde som to nenašla. Aj ja to teraz riešim, za rok 2018.
kacagugu
06.03.19,15:41
Neviem, ci je to niekde napisane, moja danova poradkyna sa kvoli tomu obratila priamo na min. financii a dostala takuto odpoved.