Mickya
19.11.04,08:47
Som živnostník. Je možné kúpiť od svojej mamy (je menovkyňa) pečiatku, keďže už nepodniká? Nemusí, dúfam, zdaniť tých pár korún?
Ďakujem
andreaS
19.11.04,08:16
mne bolo na danovom urade povedane, ze zivnostnik nema povinnost mat peciatku... ale ak by si ju chcela, tak neni problem, len ak je na nej ico, dic.. tak to problem bude... a ak si platca dph a uz by si chcela mat na peciatke aj tieto udaje, tak si daj urobit novu peciatku, ved nova stoji okolo 120,- Sk a mama ti to podla mna ani predat nemusi.... mas a tvoj problem, ze si si to nedala do nakladov.. ta stofka vela neurobi.. tot moj nazor
Mickya
19.11.04,08:23
Nová stojí okolo 400 Sk - tá samonamáčacia - dala by som si k nej vymeniť len tú gumu.
andreaS
19.11.04,08:27
To kde predavaju tak draho? Ja som tu svoju samonamacaciu s piatimi riadkami kupila za 120,-..

No jasne, lacnejsie ta vyjde len ta guma. tak neni problem. A do nakladov si das to co zaplatis za tu gumu... to ze mas odniekadial stare razitko to by ich zaujimat nemalo.
Mickya
19.11.04,08:51
To kde predavaju tak draho? Ja som tu svoju samonamacaciu s piatimi riadkami kupila za 120,-..

No jasne, lacnejsie ta vyjde len ta guma. tak neni problem. A do nakladov si das to co zaplatis za tu gumu... to ze mas odniekadial stare razitko to by ich zaujimat nemalo.
V Trnave - v jednom obchode - je pravda, že som ich nepobehala viacerých. Myslela som, že všade sú také ceny.
Katty
19.11.04,09:50
V Ba na Nivách stála 405Sk...
Paula
19.11.04,10:20
Správne - chce to len novú gumu:) , škoda míňat navyše.
Mickya
19.11.04,11:08
Držím sa hesla, keď neprší, tak nech aspoň kvapká, preto by som aspoň trošku chcela znížiť tú moju daň. Ale nechcem ublížiť mame, že ju budú daňováci naháňať, že mi "predala" a nezdanila peniaze za pečiatku, ktorú mala predtým zahrnutú v majetku firmy.
Dada
19.11.04,11:21
Jaaaaaaaj ľudkovia, tá "guma" sa volá štočok :-))))) a cena takej samonamáčacej pečiatky závisí od jej veľkosti. Teraz som si dávala prerábať štočok na samonamáčaciu pečiatku a stálo ma to 188,- Sk.
Paula
19.11.04,12:04
Dada, štočok je štočok. Debata bola veselšia z jeho premenovaním :) .
Dada
19.11.04,12:28
No neviem, čo je na tom veselé platiť za taký kuščok gumy 200,- Sk.
brm
19.11.04,20:49
dámy, o akých gumkách sa bavíte? ja reku že toto je vážna porada...

:) ale teraz vážne, ja som si teraz kvôli novemu dič dala prerobiť štočok, za 160.- v blave na obchodnej v jednom dvore/pri račanskej krčme/...
Beata
19.11.04,23:54
Baby, poďte do BB. U nás sú lacnejšie gumy ;)
ekin
20.11.04,07:59
prosím ta, netráp sa nad takou vecou, ako je odpredaj pečiatky...To je skutočne nereálne, ved po skončení zivnosti by túto pečiatku mamka vyhodila a ty ju vlastne zuzitkujes..a naviac, ušetríš reálne peniaze, pretoze nemusís kupovať celú, iba vymeniť gumu...
a v daniach ti to velmi nepomoze, ved usetris iba cca 38 korun na daniach (ak počítam, ze za pečiatku by si dala 200 korun), a pri výmene gumy znížiš dan o 19 korun... :-)
juko
20.11.04,08:16
potrebuješ si robiť problémy? Keď si kúpiš iba gumu, túto si zaúčtuješ a máš všetko OK. A bez problémov so zostavovaním nejakej kúpno-predajnej zmluvy na kúpu pečiatky od XY osoby.
bodliak
25.11.04,12:42
:-) no a pre mna je zabavne, ze sa plati podla velkosti.