Mila123
10.01.19,15:56
Dobrý deň,
viete kedy (asi) sa bude dať podať DP z príjmu za rok 2018, elektronicky? Zaujíma ma dátum,
Ďakujem
veronikasad
10.01.19,15:27
Opýtala som sa kompetentných na FS, ak odpovedia, priložím ...
Mila123
10.01.19,17:04
veď i ja som dnes písala, ale ostalo to celé bez odpovede z ich strany
veronikasad
10.01.19,17:44
zrejme ešte sami nevedia. Ani KROS ešte nemá editovatelné tlačivá, zvyknem robiť cez nich a elektronicky odoslať na stránke FS.
veronikasad
11.01.19,08:39
Tu je odpoveď FS :

Dobrý deň,

elektronické formuláre daňových priznaní k dani z príjmov fyzických osôb pre rok 2018 budú k dispozícii v najbližšej dobe. Predpokladaný termín ich zverejnenia je 2. polovica januára.

Do zverejnenia týchto štruktúrovaných dokumentov na portáli FS daňové subjekty, ktoré majú povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky môžu vyplniť tieto štruktúrované dokumenty na platných vzoroch formulárov pre r. 2018 a podať ich náhradným spôsobom elektronicky ako prílohu všeobecného podania prostredníctvom PFS. V prípade takto podaného štruktúrovaného dokumentu na správnom formulári pre r. 2018 nebude správca dane vyzývať daňovníka na nové podanie dokumentu.

Avšak po zapracovaní funkcie na elektronické podávanie nových vzorov na portáli FS daňovými subjektmi s povinnosťou komunikovať s daňovou správou elektronicky v zmysle ustanovenia § 14 daňového poriadku štruktúrované dokumenty podané ako prílohu všeobecného podania správca dane už nebude akceptovať.

Vzory formulárov daňových priznaní nájdete na portáli finančnej správy: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-vzorov-tlaciv .


V prípade nejasností nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať odpoveďou na tento mail. Prajeme Vám pekný deň.

S pozdravom
Mgr. Nikola Hukelová
Centrum podpory pre dane
Finančné riaditeľstvo SR