rudolf.th
11.01.19,14:28
Dobrý deň, zamestnávateľ sťahuje prevádzku zo súčasného miesta do inej lokality. V tej lokalite mi nevyhovuje dochádzka do zamestnania. V tomto prípade ak mi zamestnávateľ dá výpoveď, je povinný mi dať dvojmesačnú výpovednú lehotu. Ovšem napriek tomu, že zmena miesta pracoviska by mala platiť od 1. februára 2019, zatiaľ mi výpoveď nebola daná, takže je zrejmé, že zamestnávateľ nemieni dodržať zákonom stanovenú dvojmesačnú výpovednú dobu. Aké nároky môžem z tohto dôvodu uplatniť voči zamestnávateľovi? Môžem z tohto dôvodu požadovať vyššie odstupné? Ak áno, tak podľa ktorého paragrafu sa to riadi?

Ďalej by ma zaujímalo, že ako určuje zákon výšku odstupného, ak som zamestnaný už 6 rokov a 10 mesiacov tým spôsobom, že zo začiatku som mal pracovnú zmluvu na dobu určitú na dobu jedného roka a následne po uplynutí tejto doby mi bola predĺžená na dobu určitú tiež na jeden rok a naposledy mi bola predĺžená na dobu neurčitú?
Tweety
11.01.19,13:39
Ak dostaneš výpoveď podľa § 63 ZP odst.1, z §76 vznikne nárok na 2 mes. odstupné, ak sa ale dohodnete na skončení Dohodou z rovnakého dôvodu, odstupné bude 3násobné.
jslancik
11.01.19,14:12
len aby to nové miesto nebolo v súlade s tvojou zmluvou. nevieme, čo máš v zmluve, či konkrétnu adresu, alebo iba mesto... alebo nič. lebo ak sa sťahujú v rámci jedného mesta, tak...
rudolf.th
11.01.19,14:31
Tu sa jedná aj o to, že na základe doterajších skúseností zamestnávateľ má tendenciu obchádzať zákony na úkor práv zamestnancov a chcel by som sa proti tomu zabezpečiť. Ak nebudem požadovať to, čo mi patrí, a nepodložím to patričným paragrafom, tak to nedostanem. Ak nedodrží dvojmesačnú výpovednú lehotu, a začne jednať iba dve týždne pred premiestnením, tak v tom prípade z tohto dôvodu aké ďalšie nároky môžem mať? Výpovedná doba nebude dodržaná, to je zjavné, ale v tomto prípade ako mám postupovať, čo mám robiť? Aj toto by ma zaujímalo.
Tweety
11.01.19,14:33
Veď som to uviedla, Dohoda z organiz. dôvodov. PP skončí dátumom, na ktorom sa dohodnete. Ak zamestnávateľ nekončí, môže byť aj výpoveď s VD. Prečo si myslíš, že nebude dodržaná?
rudolf.th
11.01.19,14:43
Prevádzka sa sťahuje do iného mesta. V zmluve je uvedená adresa výkonu práce.
rudolf.th
11.01.19,14:59
Poznáme to tu už dosť dobre, máme svoje skúsenosti. Prevádzka sa sťahuje prakticky o dva týždne, a nikto nič oficiálne ani písomne neohlásil, ani nepýtal, či prejdem na pracovisko s inou adresou, takže tá dvojmesačná výpovedná doba nebude dodržaná.
Tweety
11.01.19,15:09
Čítal si vôbec moju odpoveď? Sú v nej dve možnosti.