katka.hesskova
22.08.06,12:35
prave som precitala nejake prispevky a preto som ostala trocha neista.
Ak som SZCO a poskytujem len sluzby, musim robit 4xdo roka inventúru pokladne?
robi sa ku tomu aj nejaky zapis o inventure??? Nie je problem ak vsade uvediem svoje meno (meno kto kontroloval?), pretoze nemam zamestnancov?

co vsetko musim robit, samozrejme okrem toho ze musim vies knihu pohladavok, zavazkov, penazny dennik a pokladnu?
ZuzanaP
22.08.06,10:43
Ak prijímaš peniaze do pokladne, tak musíš spraviť inventarizáciu pokladne min. 4 x do roka. Robí sa to štvrťročne.
katka.hesskova
22.08.06,10:48
a mam potom spraviť nejaky zaznam z inventarizacie???
lebo aj tak na tom zazname, kto vykonal inventarizaciu nebude ziadne ine meno len moje (nakolko nemam zamestnancov)
katka.hesskova
22.08.06,10:49
a je este aj nejaka ina povinnost okrem tej štvrťročnej inventarizácie???
ZuzanaP
22.08.06,11:06
neviem, v akom účtovnom programe robíš, mne napr. Alfa spraví záznam z inventarizácie pokladne.

Neviem, aké povinnosti myslíš?Platiť odvody včas, každú zmenu hlásiť,...
Manual
22.08.06,11:36
a je este aj nejaka ina povinnost okrem tej štvrťročnej inventarizácie???
Katka, otvor si prosím Zákon o účtovníctve, je tu na Porade na úvodnej strane a postupy pre JU.
Ono je toho veľa vymenovávať a tam je to všetko od A-Z
Pekný deň...:)
Manual
22.08.06,11:39
Ešte doplním, vzťahy medzi SP a ZP a inými inštitúciami tam nie sú riešemé, to treba osobne pozisťovať priamo u nich alebo z zákone o SP a ZP. Do kedy treba platiť odvody, ako prihlásiť alebo odhlásiť zamestnanca /termíny/ atď...
ZuzanaP
22.08.06,11:54
Nevedela som, aké povinnosti mala na mysli, tak som napísala, čo ma prvé napadlo. :D
vanilka
23.08.06,09:00
inventarizácia pokladne sa robí kvartálne 4x do roka kde sa vytlačí celá pokladna a urobí sa doklad o inventarizácii, vypísu sa tam údaje o firme, obdobie za aké sa inventarizácia vykonala jej začatie aj koniec, účtovný stav, skutočný stav,a rozpísu sa jednotlivé bankovky a mince v pokladni na kusy pričom sumy musia sediet, na konci je potrebný podpis pokladníka a zodpovednej osoby
ande
27.08.06,11:08
Ahojte,
poprosila by odpoved na otázku: chcem podnikať ako SZCO a neviem aký je rozdiel medzi platcom DPH a neplatitelom DPH, neviem čo sa mi viac oplatí??
Dakujem pekne za odpoveď
Zita5
27.08.06,11:52
Ahojte,
poprosila by odpoved na otázku: chcem podnikať ako SZCO a neviem aký je rozdiel medzi platcom DPH a neplatitelom DPH, neviem čo sa mi viac oplatí??
Dakujem pekne za odpoveď


V pripojenom linku nájdeš odpoveď na Tvoju otázku .

http://www.porada.sk/showthread.php?t=7321&highlight=Pl%E1tca+DPH
abel
27.08.06,14:21