pavučinka
12.01.19,16:50
V jednej izbe nehreje radiátor s termostatickým ventilom. Rúrka pred ventilom je teplá,ale nechce vpustiť do radiátora vodu- aj keď dám ventil na najvyšší stupeň.Radiátor je odvzdušnený. Nebude chyba v nastavení termo ventila? Lebo keď robili v bytovke tepl. vyregulovanie niečo s tým ventilom robili a odvtedy nehreje.Vďaka za radu.
J+K
12.01.19,15:57
je možné , že sa ventil vnútri zasekol ... nám sa to stalo už dva roky po sebe. Od jari sa nepoužíval, zostalo kúrenie vypnuté a na jeseň sme márne otáčali ventilom, vnútro zostalo zaseknuté a nezaplo sa kúrenie. Mysleli sme si, že treba vymeniť celý ventil, že je nefunkčný. Keď sme zhodili vrchný kryt, potočili potom ventilom, hneď sa začalo kúriť. To isté sa stalo túto jeseň.
mareko
12.01.19,17:26
Mám podobný problém, len neviem, ako mám tú hlavicu vytočiť...snažila som sa ju vykrútiť, no ona sa iba krúti a drží na tej poslednej pozícii. Treba celú tú vrchnú časť hlavice "odstrániť" teda dostať ju von a obnažiť ventil? nejde mi to ;) ?
mareko
12.01.19,18:25
Nejde mi to. Budem musieť počkať, kým príde dáky chlop ;)
sito
13.01.19,18:37
Šuster, pravdu máš, len to nevymaž, ako naposledy. Potom sa na poradu všeliako hladí. Už keď sa ti to podarí. Pavučinka, chybička to môže byť to môže byť. Po ventile treba poklepať a potom ho, ten cuplík viac krát postláčať. Potom hlavicu späť namontovať, skúsiť, či funguje to, sito.
mareko
13.01.19,18:51
Hlavice je staršia, čo môže byť dôvod, že s ňou neviem hnúť. Krútiť sa dá, no vykrútiť a zložiť nie :( Aj tak vám
páni ďakujem za ochotu :)
mareko
13.01.19,18:54
Kto, ja? Nič neopakujem ;)
sito
13.01.19,19:02
Tiež mám - e hlavice, termostatické od 1998, teda jedna generácia, ale šľapú ako grácia. Hasák, blicky treba mať, isto sa dá ľachšie ich odmontovať a možno sa zmení situácia?
sito
13.01.19,19:11
Sember (Dnes 19:57) to platilo sitovi, ze sa opakuje

No,nejde mu to do hlavy. Ako môže byť prvý, sitov príspevok o 19,37 opakovaný, keď je jeho prvý v tejto téme? :D šuster :);)
ZahradnikAmater
13.01.19,21:11
Keď robili to vyregulovanie, nastavili krúžok na ventile, ktorý je pod termostatickou hlavicou. Na ventile je pri vtoku alebo výtoku z ventilu vyrazená značka, jamka asi priemeru 1 mm. Voči nej sa nastavuje ten plechový krúžok, sú na ňom čísla od 1 do 5, obmedzuje prietok ventilom. Krúžok s prelismi treba potiahnuť prstami k sebe, asi 3 mm, a pootočiť v smere narastajúcich čísel. Naspäť to nejde, ide to dookola. Ak je voči značke malé číslo, treba pridať, o jednu či dve pozície. Namontovať hlavicu, nastaviť na 3 a počkať hodinku, či sa radiátor zohreje.
sito
14.01.19,11:15
Áno sitko, sito, sitečko musí byť deravé, inak by nebolo. :D Ta ty isto nie si zaseknutý, ale ... alebo ...

https://www.youtube.com/watch?v=eX4ZTHH0I-4

Aby ako na pohrebe nebolo tu. :);)
mareko
18.01.19,15:11
A fčul páni, babo raď ;) Ventil sme sprevádzkovali, radiátor kúri. No nastal oveľa väčší problém, ako keď nekúril ...radiátor totiž kúri stále a nedá sa vypnúť (keďže je v spálni a kúriť tam treba iba jeden deň v roku, ostatné dni je okno viac menej otvorené). Čo teraz urobiť, aby sa dal ventil vypnúť. Vopred ďakujem za fundované odpovede :)
afrikánka
18.01.19,15:14
Sember všetko vie, všetko spraví...
mareko
18.01.19,15:15
afrikánka...viem a čakááááám :D A so sitom si tu zasa budú vyznávať nekonečnú lásku :D
mareko
18.01.19,15:28
bola už aj naspäť, aj opätovne vybraná, aj zatočená naspäť ...výsledok je stále rovnaký
sito
19.01.19,19:01
mareko (Včera 16:11) A fčul páni, babo raď Ventil sme sprevádzkovali, keďže je v spálni a kúriť tam treba iba jeden deň v roku, "

A to ti stálo zato, taký rozruch kvôli jednému dňu v roku?

Na tom vysokoodporovom ventile je taký čudlik, cuplik. Ten keď zatlačíš a pustíš musí sa ti vrátiť do pôvodnej polohy, teda na maximum otvorený. Ak nie, tak nie je správne sprevádzkovaný. Over, daj na čudlik peniaz a páskou ventil pritiahni. Radiátor by mal prestať hriať.

Ak áno, tak potom namontovať hlavicu. A je to! Ak nie, tak potom bude treba novú termostatickú hlavicu.
mareko
19.01.19,19:24
sito áno, stálo mi to za to, lebo ... jeden nikdy nevie, no a mám rada, keď veci fungujú ako majú (aj keď teraz už o tom nie som až taká presvedčená :D ) Vyskúšam s páskou a peniazom a uvidím, čo to spraví. Vďaka všetkým za komentáre
mareko
19.01.19,20:09
Vdaka sito, uz je radiator vypnuty :) bola to super rada, ako to vyskusat. Tvoju radu som vylepsila tak, ze som pouzila kovovu "svorku" . Lepsie sa s nou manipulovala ako s lepiacou paskou :)
sito
19.01.19,21:57
Ešte jedná vec ako sa tomu môžeš do budúcna vyvarovať. Aj keď nemusíš, aj v lete potočiť hlavicu od nuly po najvyšší stupeň, aj dva, tri krát, aby sa ten ventil nezadubil, nezasekol keď je dlho bez pohybu. Ale to môžeš aj s ventilmi na rozvodoch vody.
mareko
19.01.19,22:06
OK, díky. Áno, presne si to pomenoval...bol zadubený :) lebo sa s ním dlho nehýbalo. A keď bolo treba teplo, tak nebolo teplo :D . Preto som písala, že jeden nikdy nevie. Pri chorobe a pod. to teplo bude potrebné a nebude čas na riešenie.
Ešte raz vďaka za cenné rady všetkým radcom :)