dorwin
22.08.06,12:39
Ahojte poradaci,

chcem uzavriet so svokrom, ktory je na dochodku zmluvu o najme. Ide o to, ze ma na seba pisanu pevnu linku ku ktorej je DSL. Ide mi o to, ze si chcem prenajat DSL s tym, ze budem ako zivnostnik FO platit plnu vysku a davat si to cele do nakladov. je to cca 10000 rocne. Miesto podnikania = monje bydlisko = bydlisko svokra. (sme v rodinnom dome)

otazka znie:
kedze svokor si obcas priviraba ako robotnik, nesposobim mu dodatocnym prijmom nejake povinnosti voci danovakom? (aka je hranica prijmu pre neho?)

Ako ma dana zmluva zhruba vyzerat? existuje na to daky vzor?

ak s tym bude viac problemov tak si prepisem celu linku na zivnost a do nakladov si priamo dam len DSL... to ale by som nechcel, lebo mame vyhodny program, ktory by som ako zivnostnik nemohol mat. pevnu linku vyuzivaju len svokrovci.

srdecna vdaka
Zita4
22.08.06,11:10
Ak zarobí aspoň 6 násobok minimálnej mzdy, čo je v tomto roku 6900*6=41400 Sk, bude si musieť urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia.
Ak zarobí viac ako polovicu základnej nezdaniteľnej časti, čo je v tomto roku 90816/2=45 408 Sk, bude mať povinnosť dať si daňové priznanie.
Ak už prekročí túto hranicu príjmu, potom je už jedno, koľko zarobí naviac. Príjem z prenájmu ale do určitej výšky je oslobodený od dane, pokiaľ sa dobre pamätám :) .