IvetaH
12.01.19,18:38
Je sro, cca tri roky nevykonáva žiadnu činnosť, spoločníci sú dva a zároveň obaja boli konatelia. Obaja sa vzdali funkcie konateľa, posledný konateľ bol vymazaný z registra v novembri 2018. Ešte ani nebol podaný návrh na výmaz. A teraz je otázka, ja som externá účtovníčka a neviem či mám robiť DP alebo nie. Lebo netušim kto podpíše, schváli daňové a či mám kompetencie urobiť DP ak ho nikto neschváli. Obaja konatelia sú kámoši, a vedia ešte menej ako ja. Preto sa pýtam.
Dáša_
12.01.19,18:16
a zaplatia ti za to? Je to tvoja firma? Objednali si to u teba?
pavol54
12.01.19,18:32
No ja ako účtovník by som sa skôr staral o svoju odmenu a čo si tam vlastne robila tri roky? Na mŕtvu firmu vypíšem závierku, poznámky a DP za hodinu
IvetaH
13.01.19,10:37
Nie je to o peniazoch, chcem im pomôcť, robíme spolu možno 15 rokov a boli to fajn roky. Sme viac priatelia ako obchodní priatelia. Verím tomu, že sú poraďáci, ktorí robia pre priateľov, pre známych a nie vždy je to o peniazoch.
IvetaH
13.01.19,10:39
Tri roky som podávala nulové daňové priznania aj DPH aj daň z príjmov a plnila všetky povinnosti, ktoré sročka má, či má činnosť alebo nemá činnosť. Odmenu som vždy dostala, s tým problém nemám. Problém mám ja aj oni, či môžem urobiť DP keď nie je konateľ.
Dáša_
13.01.19,11:19
Ako na jednej strane ti rozumiem. Na druhej strane - v prvom rade je to starosť majiteľov. Niečo sa mi marí, že treba nejaké oznámenie od tretej osoby na registrový súd, aby sa pozreli na to, že sro je bez konateľov. Potom je vraj zrušenie rýchlejšie. Ale to sú len také JPP

A ak je danové nulové, tak by som ho poslala