comodo
12.01.19,20:50
Win 7. Disky C , D ,E, F. Pripojím externý disk G. Nechám ho skontrlolovať Eset-om.
Antivir začne kontrolovať v G:\$RECYCLE.BIN\.....
V prípade ak som predtýmniečo zmazal , objavilo sa to v koši a koš som vyprázdnil. Na disku G adresár $RECYCLE.BIN nevidím. Mám zapnuté zobrazit i skryté priečinky. Čo je to ten G:\$RECYCLE.BIN\? Dočasný adresár pre externý disk počas kontroly Esetom ? V prípade kontroly pevných diskov C,D,E,F sa žiadny $RECYCLE.BIN neobjavuje.
misoft
12.01.19,20:10
Recycle = odpad, Recycle Bin = Odpadkový kôš. Je skrytý a systémový.
https://superuser.com/questions/564442/how-to-delete-recycle-bin-folder-on-external-hard-disk
comodo
12.01.19,20:22
lenže on tam píše že •I see the $RECYCLE.BIN folder . Ale ja ho ne see. A v koši by nemalo nič byť ( v tabulke vlastnosti ukazuje koš 0 kB ) a pritom to eset niekolko minút kontroluje a vypisuje kontrolované súbory , ktoré na disku exprolerom už nenájdem , lebo boli zmazané.
No a ešte pripisujem. Toto bol ext. disk Iomega. Pripojil som iný WD. Tam to žiaden koš neskenuje. Asi presypem Ioemegu inam. Naformátujem a uvidím ako sa bude správať potom.
misoft
13.01.19,16:24
Záleží aj od výrobcu ext.HDD, niektoré majú v sebe svoje utility a vytvoria ten kôš (i keď zbytočne) - WD si ich nevytvárajú - mám dva WD a bez recycle bin-ov. Iomega patrí pod Lenovo.
A Eset.... robí niekedy falošné poplachy, kontroluje často tam, kde nemá.