EKO-HAUS
13.01.19,18:39
Starší psík, ktorý má svoj priestor (murovaný koterec) vybudovaný hneď vedľa našej spálne, v poslednom čase začal dosť hlučne štekať. Príčinou je pravdepodobne jeho vek, a s tým už nič nenarobíme. Uvažujeme teda čo najkvalitnejšie odhlučniť stenu medzi našou spálňou a jeho kotercom. Aký spôsob by ste doporučili? Čítala som, že existuje veľké množstvo izolačných materiálov, ale ako vybrať ten pravý? Spoločná stena je cca 2,5 m vysoká a 3,5 m dlhá. Alebo by nestačilo odhlučniť len spoločnú stenu a je treba odlučniť celú miestnosť v ktorej psík býva ?
Terezia13
13.01.19,17:49
Neodporučila by som "odhlučniť" stenu izoláciou, susedia zaizolovali len dve steny a od vtedy im začali steny vljnúť a plesnieť. Čo takto zaizolovať stenu popr. strop a podlahu koterca a aj časť voľnej - otvorenej časti? Alebo je dostať kúpiť aj prístroj proti štekaniu psa. Izoláciou jednej steny by ste si narobili asi viac problémov. Alebo by som uvažovala psa "na staré kolená" umiestniť ďalej od domu v dočasnom koterci. Ďalšia možnosť, ktorá ma napadla - medzi dom a koterec vysadiť živý plot a zatiaľ využiť niektorú z možností
Anina2
13.01.19,19:38
Ak vám, majiteľom vadí jeho štekot - a hlavne v noci, porozmýšľajte, ako to môže vadiť susedom...Ale to už je o inom. Možno je mu zima, alebo sa cíti sám a chce byť s vami. Našich 2 psov sme na noc pustili dnu, aj im je lepšie, aj susedia sa vyspia.Určite by sa aj u vás v dome dal vyriešiť nocľah pre "člena" rodiny, len treba chcieť.
kopretinka
13.01.19,22:28
To som ešte nepočula,že pes začne štekať,lebo je starý.Zoberte ho dovnútra,snáď si to aspoň na starobu zaslúži
vicktor
14.01.19,08:53
Nevsimat si stekot alebo spavat v inej miestnosti.
vicktor
14.01.19,08:57
Susedia asi mali vlhke mury uz predtym a po izolacii sa uz stena nesusila.
Co je to pristroj proti stekaniu?
kopretinka
14.01.19,13:00
Pes má na krku obojok a keď zašteká,dostane ranu, elektrický výboj.je to týranie.videla som video,kde to mal na sebe dospelý muž a po takom výboji sa v bolestiach skácal na zem.
vicktor
14.01.19,13:08
Tak to bol slaba natura, v detstve mal trenovat - выдержай, пионер!
Anina2
14.01.19,22:38
EKO-HAUS, veď si uvedom, že aj ten starý pes je tiež len živý tvor. Ako by sa tebe páčilo kdesi zavretému, hoci aj v murovanom pri dome? Psa si rozmyslíš/ možno/ že chceš, alebo ti to príde, že patrí k domu dobre...Kým je to šteňa - super, zlatunké, hravé... Veď aj oni to majú, ako my. Kým sme mladí, úspešní, "hraví", je to super.Neviem v akom veku ťa toto zastihlo, ale ver, že ak budeš starý, nájdeš paralelu: minimálne budeš nervóznejší, zimomrivejší, každé pohladenie si budeš viac vážiť... a čo ak sa v budúcom živote vrátiš ako PES ?/ keby som vedela ako, aj by som ti smajlíka usmievavého pridala...
Oliwa
15.01.19,09:48
Štuple/slúchadlá do uší - sebe, nie psovi... :D Síce nepomôže, ale aspoň stlmí... A susedom kúpiť tiež...
marleau
18.01.19,20:48
psa utratiť
afrikánka
18.01.19,20:58
Otázka znela o odhlučnení, izolácii múrov a nie názory na starého psíka
marleau
19.01.19,13:11
aj jeho smrť zníži hluk, ľudia sú dementi, s psami ro preháňajú, ešte raz, de men ti
afrikánka
19.01.19,14:38
Keď ono je dakedy lepšie mlčať s nemou tvárou, ako jednať s debilom...
+ kopec smajlíkov
marleau
19.01.19,15:31
debili sú psíčkari
Anina2
19.01.19,18:33
Afrikánka, lepšie sa to vystihnúť nedá :)
marleau
19.01.19,20:36
psíčkari sú debili