Bronca
14.01.19,20:16
PP som ukončila ešte počas trvania skúšobnej doby a to tak, že som 3.mes. skúš. doby bola 7 dní na OČR, 1 deň som čerpala dovolenku a 1/posledný deň=deň výpovede/skončenia PP som nepracovala - znulovali mi 8hod. nadčasovými hodinami.
Teraz v januári mi teda mali zaplatiť za 7 dní OČR, 1 deň čerpanej dovolenky a asi 3 dni zostatkovej dovolenky.
Lenže podľa pracovnej zmluvy, pokiaľ zamestnanec ukončí PP počas trvania skúš. doby, uhradí náklady na školenie v poslednom mesiaci pracovného výkonu. Školenie trvá obvykle 1 mesiac, prípadne do úspešného zaškolenia preukázaného praxou. V ďalšom odseku sa ďalej píše, že pokiaľ počas školenia alebo počas prvého a druhého mesiaca výkonu práce (po ukončení školenia) zamestnanec odíde z vlastnej vôle, súhlasí so strhnutím alikvótnej časti vstupných nákladov na školenie zo mzdy, táto alikvótna časť sa vypočíta podľa počtu odpracovaných dní v danom mesiaci.
Moja otázka znie, či je v poriadku, že mi nevyplatili za december vôbec nič s tým, že mi bola udelená pokuta za to, že som zrušila PP v skúšobnej dobe.
Za všetky odpovede vopred veľmi pekne ďakujem.
Katy a R
14.01.19,19:19
OČRku neplatí zamestnávateľ, ale SP - priamo tebe. (15teho na účet, poštou je to neskôr)
Ak máš u zamestnávateľa podlžnosti - zrejme ich bude vymáhať (ak tá náhrada za 1 deň dovolenky na to nestačila)
Bronca
14.01.19,19:26
vďaka za odpoveď
ivka70
15.01.19,07:13
Na to ,aby ti take naklady mohli strhnut, museli by ste mat uzavretu Dohodu o zvyseni kvalifikacie podla par. 55 ZP. Takuto dohodu ale mozete uzatvorit len v pripade, ze celkove naklady na skolenie presiahnu 1700 EUR.
Zaskolenie na pracovisku predpoklady na uzavretie takejto zmluvy podla par. 155 zvycajne nesplna podmienky a dalo by sa o nevyplatenu cast mzdy aj sudit ....
Poslala by som zamestnavatelovi predzalobnu vyzvu na doplatenie mzdy.

https://ficek.sk/dohoda-podla-s-155-zp-prehlbovanie-kvalifikacie-29686
veronikasad
15.01.19,15:13
aké boli náklady na školenie ?
Bronca
16.01.19,19:14
dakujem krasne za odpoved :-*