sara-ke
22.08.06,14:37
dobry den,

mam takuto otazku: sme mesacny platcovis dph, mame na leasing nejake stroje s narokom na odpocet, ak sme v tomto mesiaci nezaplatili leasing-tak si to dph, nemozem odpocitat, vsak? a potom v buducom mesiaci ho mozem odpocitat 2x? (lebo bude uhradeny 2x)

dakujem
Milan Benka
22.08.06,12:41
Neplatí podmienka zaplatenia, ak máš doklad spĺňajúci náležitosti podľa zákona o DPH, môžeš si odpočet uplatniť aj keď si ešte splátku nezaplatila.
Tweety
22.08.06,12:41
dobry den,

mam takuto otazku: sme mesacny platcovis dph, mame na leasing nejake stroje s narokom na odpocet, ak sme v tomto mesiaci nezaplatili leasing-tak si to dph, nemozem odpocitat, vsak? a potom v buducom mesiaci ho mozem odpocitat 2x? (lebo bude uhradeny 2x)

dakujem
Dph si odpočítaš podľa splátkového kalendára. Ak máš naúčtovaný predpis splátky, tak si môžeš ku dňu na splátkovom odpočítať. Nárok na odpočet dph už nie je podmienený jej úhradou.:cool:
sara-ke
22.08.06,13:06
takze mozem si odpocitat dph aj ked to bude uhradene az v bud. mesiaci, hej? a este ak nam prisla upomienka n atu uhradu a tam je suma k zaplateniu uvedena nizsia o 300,- Sk ako v splatkovom kalendari tak mam uctovat podla splat. kalendara alebo na zaklade tej upomienky, kde je suma nizsia? diiik
Tweety
22.08.06,13:09
takze mozem si odpocitat dph aj ked to bude uhradene az v bud. mesiaci, hej? a este ak nam prisla upomienka n atu uhradu a tam je suma k zaplateniu uvedena nizsia o 300,- Sk ako v splatkovom kalendari tak mam uctovat podla splat. kalendara alebo na zaklade tej upomienky, kde je suma nizsia? diiik Nerozumiem, prečo je nižšia? Zaplatili ste predtým viac? Účtuješ na základe splátkového, ale ak ste uhradili predtým viac, tak ponížiš úhradu o ten preplatok.
sara-ke
22.08.06,13:12
no ved ani ja neviem preco, dnes to prislo tak to budem musiet zistit. :(
Paula
22.08.06,13:19
Ak platíte v rámci splátok aj postenie, možno vám dali bonus za bezškodový priebeh a tým je splátka nižšia (mala som taký prípad). Pri každej zmene výšky splátok( + alebo -) by však mali dodať nový splátkový kalendár.
sara-ke
22.08.06,13:22
ste zlatee dakujeeem
Sosa
22.01.09,15:16
Poprosím ako zaúčtujem neuhradenú splátku, tak aby som si mohla uplatniť odpočet DPH zo splátkového kalendára?