vk66
16.01.19,06:23
Mám taký problém vlastním iPhone 6 a proste som si niekedy zapla niečo že keď budem mat malo miesta tak automaticky sa povymazuju apkyy z mobilu potrebovala by som to vypnúť
Vie mi tu niekto poradiť ?
Vopred ďakujem
misoft
16.01.19,11:14
Ak máš nový - najjednoduchšie je uviesť iPhone do výrobných nastavení. Potom si opäť ponastavuješ dátum, čas, jazyk. Pokiaľ si medzitým niečo do neho nainštalovala - všetko zmizne, zostanú predinštalované appky (s Androidom). Zároveň takto dostaneš preč aj všetky "škodlivé" appky, ktoré sa ti tam nejako dostali.
Ak si "zapla" niečo a ono ti oznamuje, že ti vymaže appky - tak máš tam škodnú, ktorá získala práva prístupu (možno) k aplikáciám, dátam, kontaktom.
Kontakty si môžeš zálohovať (na SIM kartu), lebo vo výrobných nastaveniach sa z pamäte iPhonu vymažu.

Často sa dostanú podozrivé appky do phonov tak, že to sám odsúhlasí užívateľ (klikajúci bez uvažovania), ktorý si neprečíta, že napr. aplikácia (jednoduchá) odrazu požaduje prístup k fotkám, kontaktom, k účtu, k telefónu, kamere, mailom a pod. Už to značí, že aplikácia chce získať kontrolu nad všetkým.
vk66
16.01.19,18:06
Ďakujem ????
miro_c
17.01.19,06:49
Nastavenia -> hned prva polozka (s menom), dolu je mensimi pismenami Apple ID, iCloud, iTunes ... -> otvori sa nastavenie Apple ID -> iTunes a App Store - otvori sa nastavenie pre App Store a v spodnej casti je "Zbavit sa nepouzivanych apiek", tato volba automaticky vymaze aplikacie, ale data zachova. Mozno toto pomoze.