mixir
17.01.19,09:06
Zdravím

Ako by som mal postupovať ak chceme aby nám SSDistribučná vybudovala elektrické prípojky k piatim parcelám. Vzdialenosť od najbližšieho vedenia je asi 200 metrov.

Ďakujem
misoft
17.01.19,08:41
Hádam žiadosťou (písomnou) o zriadenie el. prípojky. A sú dve možnosti. Buď budú tzv. odberné miesta na jednom stĺpe SSD a odtiaľ ťahané podzemné vedenie k parcelám, alebo zriadenie piatich samostatných podzemných vedení k parcelám a tam zriadené odberné miesto (odberné miesto = koncový stupeň SSD = elektromer). V oboch prípadoch si však zaplatíte. Teraz sa už prípojky neťahajú na stĺpoch, dáva sa to do zeme (a tam treba dodržať normy pre uloženie energetických káblov).
V prvom prípade si to urobíte sami (za svoje), v druhom to (možno) urobí SSD (ale na vaše náklady).
Stručne: http://elektrickapripojka.eu/projekt-elektrickej-pripojky/postup-pri-zriaden%C3%AD-elektrickej-pr%C3%ADpojky.html
Chobot
17.01.19,08:54
S najväčšou pravdepodobnosťou si to budete musieť spraviť sami. My sme budovali novú ulicu s komplet sieťami a tiež sme si sami vybudovali elektrické siete - 2 rozvodové skrine na ulici plus prívodný kábel na každý pozemok (je ich 11).

Alebo, ako napísal misoft, vám to spravia SSD, ale to zacvakáte. A oni šetriť nákladmi nebudú, takže lacnejšie to vyjde vo vlastnej réžii. Budeš na to potrebovať projekt, stav. povolenie, potom kolaudáciu a nakoniec to celé odovzdáte do správy SSD. Ako my.
misoft
17.01.19,08:59
Ešte revízia.... ;)
pavol54
17.01.19,09:02
Distribučky nič nerobia, len skontrolujú či je všetko podľa revíznych správ a namontujú hodiny, ak niečo treba si to objednávajú dodávateľsky takže náklady presunú na objednávateľa
Chobot
17.01.19,15:35
Tak.
besttracker
17.01.19,17:50
odporucal by som oslovit nejakeho elektrikara ktory pracuje v SDD v tvojom okoli a ten ty poradi osobu ktora take veci robi ,alebo ty da kontakt...

ak nepoznas v skr. najskor oslov SSD oni ty vyticia pripojny bod,je pekne ze vedenie mas 200m ale kludne nemusia suhlasit s napojenim,zalezi ake tam mas vedenie,ak je to koncovy bod,kludne ty daju pripojny bod ku trafu az dotiahnut :-) lebo 5 pripojok ma nejaky planovany odber,oni ty vypocitaju co to urobi s ich sietou a daju ty vediet,preto odporucal by som nejakeho elektrikara ,,obvodneho ,, ktory ty toto povie na pockanie :-)
inac ked ty urcia miesto napojenia musis si dat urobit projekt(v skratke ci to natiahnes po stlpoch alebo do zeme kablom) , nasledne obec/mesto ty to musi povolit(je to drobna stavba) a nasledne si to mozes dat firme urobit (presne tak ako to mas v projekte .. a nasledne to musi skontrolovat revizny technik,az potom pridu ujovia z SDD a namontuju elektromery ,pripoja tvoje pripojky k ich siety :-)
ivka70
17.01.19,17:55
Tebe, ti a vytycit
misoft
17.01.19,20:20
...sieti... asi pýše podla Bernoláka.....:D:D:D.... alebo dáva slovenčynovy po bokovi....
besttracker
20.01.19,16:47
mam tajnu mysyu ygnorovať pravopys :D
misoft
20.01.19,16:51
Tag šyfruj - pýš otzadu :D:D:D