mholkova
22.08.06,14:00
Potrebujem poradit v tejto veci:
Zaplatili sme za inu firmu v eurach za skolenie, ktore sa bude konat v Taliansku. Teraz by sme chceli jej refakturovat v eurach za toto skolenie.
Nevieme posudit, ci to bude oslobodene od dane podla par.15 Zakona o DPH,
alebo im to budeme musiet vyfakturovat zo slovenskou danou 19%.
Milan Benka
23.08.06,07:01
Potrebujem poradit v tejto veci:
Zaplatili sme za inu firmu v eurach za skolenie, ktore sa bude konat v Taliansku. Teraz by sme chceli jej refakturovat v eurach za toto skolenie.
Nevieme posudit, ci to bude oslobodene od dane podla par.15 Zakona o DPH,
alebo im to budeme musiet vyfakturovat zo slovenskou danou 19%.

§15
(4) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, výchovných, vzdelávacích a zábavných služieb vrátane ich organizovania a služieb s nimi súvisiacich je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú.


T.z. nie je predmetom dane podľa slovenského ZDPH.

Neviem, ako je to s možnou povinnou registráciou v tal. - treba pozrieť ich zákon.
Jozef I
23.08.06,07:25
Tak teraz neviem. Ja som to pochopil tak, že školenie bolo organizované Talianskou firmou a vy ste ho len zaplatili za inú firmu. Ak je to tak, tak sa prefaktúruje suma spolu s talianskou DPH (predpokladám že tam bola, nakoľko školenie prebehlo v IT) bez navýšenia a bez našej dane. To je môj názor.
daniek
23.08.06,08:18
Tak teraz neviem. Ja som to pochopil tak, že školenie bolo organizované Talianskou firmou a vy ste ho len zaplatili za inú firmu. Ak je to tak, tak sa prefaktúruje suma spolu s talianskou DPH (predpokladám že tam bola, nakoľko školenie prebehlo v IT) bez navýšenia a bez našej dane. To je môj názor.
a nezáleží to tak náhodou aj od toho komu sa to bude refakturovať?
slovenskému platiteľovi?