novakovk
17.01.19,10:22
Dobry den, zacinam robit uctovnictvo pre lekara a nemam s tym ziadne skusenosti. Robila som iba normalne podnikatelske subjekty. Ak tu ma niekto s tym skusenosti, mozete mi prosim popisat nejake zakladne rozdiely a na co sa tam treba sustredit? Velmi pekne dakujem
jslancik
17.01.19,09:34
prosím vás, poraďte mi, začal som opravovať autá. nikdy som to nerobil, doteraz som opravoval iba bicykle. poraďte mi...
ty berieš za to peniaze, tak čo my s tým? ty vieš, aké máš účtovné prípady. a ak nevieš, čo všetko treba, tak si do toho nemala ísť...
katus3009
17.01.19,09:41
Dakujem za reakciu, nemapatam si, ze by sme si potykali a ak k danej teme po odbornej stranke nemate co povedat, prosim nekomentujte...a venujte sa oprave aut. Tato stranka sa vola Porada preto, pretoze clovek potrebuje poradit. Zelam pekny den.
jslancik
17.01.19,09:47
fíha, dvojitý nick, to je na vylúčenie z porady... a na internete si zvyneme všetci tykať.
jslancik
17.01.19,09:50
"na tejto pôde si budeme vykať, kolegyňa"
"áno, mami" :D
zlatka.b
17.01.19,10:45
jednoduché alebo podvojné účtovníctvo ? Robím aj jedno aj druhé pre všeobecných lekárov. Myslím, že zásadné rozdiely tam nie sú. Lekár vystavuje fakturu za mesiac na zdravotnú poisťovňu podľa svojej evidenciu pacientov a spravidla mu ju poisťovňa o malú čiastku zmení, ak eviduje poistencov inak. Okrem toho bežné náklady na sestričku, prenájom ,telefon, kancelárske potreby a nejaký zdravotnícky materiál. Príjem v hotovosti musí evidovať cez ERP alebo virtuálnu pokladňu. Moji sú v dôchodkovom veku a s počítačmi moc nemusia, tak majú klasickú ERP.