daja4
22.08.06,14:33
Prosím Vás o radu!!!!!
Mohla by som spraviť taký dodatok do zmluvy, ak pracovník nastúpi do zamestnania a odrobí len dva,tri dni tak nebude mať nárok na mzdu. Ani nám nezahlási, že vôbec už nepríde a mi musíme po ňom pátrať a výdavky sa nám strojnásobie než čo on zarobí.Pretože zamestnanci si chodia do práce ako chcú a už sme vyskúšali všeličo, aby sme tomu zabránili ale neúspešne.
katkaj
22.08.06,12:35
Prosím Vás o radu!!!!!
Mohla by som spraviť taký dodatok do zmluvy, ak pracovník nastúpi do zamestnania a odrobí len dva,tri dni tak nebude mať nárok na mzdu. Ani nám nezahlási, že vôbec už nepríde a mi musíme po ňom pátrať a výdavky sa nám strojnásobie než čo on zarobí.Pretože zamestnanci si chodia do práce ako chcú a už sme vyskúšali všeličo, aby sme tomu zabránili ale neúspešne.

No obávam sa že aj keď odpracuje jeden deň tak má nárok na mzdu za jeden deň. :o
dana9
22.08.06,12:38
podľa môjho názoru sa to takto nedá dohodnúť, ZC má nárok na mzdu za vykonanú prácu. V takomto prípade by de facto išlo o zrážku zo mzdy, a túto je možné vykonať len v zákonom stanovených prípadoch.

Teoreticky by možno prichádzala do úvahy zodpovednosť za škodu, závisí to od okolností.

dana