penaone
22.08.06,14:48
zdravicko nevite ci by mi dali prispevok z uradu prace z europskych fondov ked som dlhodobo nezamestnani a chcel by som podnikat reklamnej a propagacnej cinosti (vyroba reklamnych bannerov,vyroba svetelnych tabul ,velkoformatova digitalna tlac na bil boardy montaz reklamnych ploch )lebo za tie peniaze by som chcel zakupit digitalnu velkoformatovu tlaciaren +notebook+nejaky graficky software corel draw alebo photoshop+moj doplatok na tieto veci dakujem vam za odpoved pekny den
Zoltán Kovács
23.08.06,11:07
zdravicko nevite ci by mi dali prispevok z uradu prace z europskych fondov ked som dlhodobo nezamestnani a chcel by som podnikat reklamnej a propagacnej cinosti (vyroba reklamnych bannerov,vyroba svetelnych tabul ,velkoformatova digitalna tlac na bil boardy montaz reklamnych ploch )lebo za tie peniaze by som chcel zakupit digitalnu velkoformatovu tlaciaren +notebook+nejaky graficky software corel draw alebo photoshop+moj doplatok na tieto veci dakujem vam za odpoved pekny den

Dotáciu na samozamestnanie (otvorenie živnosti) môžeš požiadať na príslušnom ÚP, ktorý to poskytuje z Európskeho sociálneho fondu. Budeš musieť absolvovať dvojtýždňový kurz, ktorý ťa pripraví na podnikanie. V rámci tohto kurzu ti pomôžu vypracovať aj podnikateľský zámer, podľa ktorého potom môžeš požiadať o príspevok.

P.S. Pri písaní toho zámeru budeš musieť dávať viac pozor na pravopis ako v tomto príspevku.
penaone
23.08.06,11:14
haa dakujem za poradenie dakujem moc moc moc thx .pekny den
=)
Renatka 75
08.09.06,10:01
Teraz mi volal klient, že jeho známa má dostať príspevok na začatie podnikania, ale vraj treba zložiť nejaké skúšky. Neviete o tom viac?
Zita5
08.09.06,10:13
Teraz mi volal klient, že jeho známa má dostať príspevok na začatie podnikania, ale vraj treba zložiť nejaké skúšky. Neviete o tom viac?


Zrejme na činnosť , ktorú chce robiť nemá postačujúce prax , čo by mohlo ovplyvniť schválenie ŽL a ten je zasa podkladom pre dotáciu na začatie podnikania .
Tieto skúšky sa robia na Slovenskej živnostenskej komore . Bližšie info treba čerpať v prvom rade na Úrade práce a na Živnostenskej komore .


Dopĺňam o link ....tu máš popísané všetko o kvalifikačných skúškach , ale Ty si musíš vyhľadať cez google podľa Tvojho regiónu , ja len aby si mala prehľad o čo sa jedná .

http://www.szk.sk/
Elena Navrátilová
08.09.06,10:44
Skúšky sa robia aj formou pohovoru, testov pri podaní žiadosti. Na základe podania žiadosti uzná komisia kto tie skúšku bude robiť a kto nemusí. Sú tam vraj bežné základné otázky, ktoré by mal ovládať každý. Na Slovenskej živnostníckej komore sa asi robia skúšky, keď sa má vydať živnostenský list. Ale tieto nazvem to "testy" sa robia priamo na ÚPSVaR, kde sa aj schvaľuje príspevok. Dúfam, že sa nemýlim, ale mám to z praxe.
Zita5
08.09.06,10:54
Skúšky sa robia aj formou pohovoru, testov pri podaní žiadosti. Na základe podania žiadosti uzná komisia kto tie skúšku bude robiť a kto nemusí. Sú tam vraj bežné základné otázky, ktoré by mal ovládať každý. Na Slovenskej živnostníckej komore sa asi robia skúšky, keď sa má vydať živnostenský list. Ale tieto nazvem to "testy" sa robia priamo na ÚPSVaR, kde sa aj schvaľuje príspevok. Dúfam, že sa nemýlim, ale mám to z praxe.

Elenka , ak to máš s praxe tak to je overené .

Ja som skôr mala na mysli napr. kaderníčka ktorá po skončení školy chcela podnikať ...a nemala príslušnú prax ...tak musela cez SŽK robiť skúšky za poplatok cca 4 000 Sk .....a na základe toho jej vydali ŽL , kde jej skúšky započítali namiesto praxe .Potom mohla žiadať o podporu .

Ale otázka nie je veľmi jasná .
camelfly
11.09.06,15:15
Renatka 75, su to len zakladne otazky z toho, co preberali na tom skoleni, napriklad zo zivnostenskeho: 1. kto moze vlastnit zivnostensky list a odkedy
2. ake druhy zivnosti pozname ......
od koho dostanete prispevok a z akeho projektu a ako sa ten projekt nazyva ....
vseeetko sa to prebere na skoleni ale naozaj su to len zakladne veci
Renatka 75
12.09.06,05:14
Dakujem za informácie. Pomohli. Ste zlatí.