aagall
19.01.19,16:41
Pasívny príjem pozostáva z autorskej licenčnej zmluvy. Je zdaneny v daňovom priznaní fyzickej osoby. Z tohto príjmu sa neplatia odvody. Ďakujem.
veronikasad
19.01.19,16:39
máš DIČ pridelené DU ? Ide o príjmy z § 6 ?
aagall
19.01.19,19:49
Ahoj, nie nemám DIČ. Áno, spadá to pod prijmy z paragrafu 6
Katy a R
20.01.19,11:51
Dávku v nezamestnanosti myslíš. pozri tuto - kedy môžeš byť v evidencii - kým ťa teda nevyradia.
problémom je - že zákon presne nedefinuje inú zárobkovú činnosť podľa osobitného predpisu (aj zmluvy podľa obč. z), pokiaľ viem, tak vyraďujú (hlavne odst 1b)
zze/2004-5/6
aagall
20.01.19,12:21
Ďakujem za info, áno dávku v nezamestnanosti myslím. Je to naozaj nejasné. Otázka teda aj znie, nakoľko to vie UPSVAR alebo daňový úrad zistiť, ak tieto pasívne príjmy priznávam v daňovom priznaní v februári nasledujúceho roka, v daňovom priznaní pod rodným číslom. Skúma DÚ, či som mala v predchádzajúci rok dávku v nezamestnanosti? Alebo UPSVAR dodatočne, pol roka po jej vyčerpaní, či som náhodou nemala pasívne príjmy? Len sa zamýšľam.
Ďakujem :)
Katy a R
20.01.19,12:23
prepojení sú - ako skúmajú neviem, predpokladám, že ak áno - tak UPSVaR, ale dodatočne asi ťažko .. však len pravdivo si vyplnil tlačivo žiadosti ;)
aagall
20.01.19,12:30
Áno, veď práve to. Písala som aj na ústredie UPSVARu ale nepredpokladám, že dostanem fundovanú odpoveď. Možno sami nevedia.. minimálne tí na miestnych pobočkách. Bude to asi o risku. Každopádne, ďakujem za odpoveď :)
Katy a R
20.01.19,12:35
daj potom vedieť, čo napíšu;)
aagall
20.01.19,12:48
dam :)
profesional
23.01.19,06:58
Nemôžeš.

Neohlásenie takéhoto príjmu úradu je trestné.

Štát má mechanizmy na zistenie vychcálkov, čo chcú od štátu poberať podporu v čase, keď na ňu nemajú nárok, lebo majú príjem..

A potom je na rade vyšetrovateľ, prokurátor a sudca
aagall
23.01.19,12:23
Ďakujem za odpoveď. Ak by to bolo jasne definované, zrejme by som sa nepýtala. O neohlásení som nič nespomínala, preto označenie "vychcálkovia" nebude zrejme na mieste.